Rząd zwiększa środki bezpieczeństwa przed spodziewanym wzrostem turystyki

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Niedawno zwołano spotkanie poświęcone bezpieczeństwu narodowemu i turystyce w świetle tymczasowego wprowadzenia polityki bezwizowej dla chińskich gości.

Premier i finanse Srettha Thavisin przewodniczyli spotkaniu, w którym uczestniczyli urzędnicy z Ministerstwa Turystyki i Sportu oraz organów ścigania, w szczególności Królewskiej Policji Tajlandii, Policji Turystycznej i Policji Imigracyjnej.

Premier zarządził proaktywne działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i zwiększenie zaufania wśród turystów zagranicznych i krajowych. Władze spodziewają się znacznego wzrostu liczby chińskich turystów w związku z tymczasowym zniesieniem wymogów wizowych i opłat. Oczekuje się, że ta polityka pobudzi tajską branżę turystyczną na rynku chińskim.

Premier Srettha podkreślił znaczenie wspierania polityki rządu mającej na celu pobudzenie gospodarki, zwłaszcza w obliczu trudności, z jakimi boryka się społeczeństwo. Celem jest pobudzenie przepływu środków pieniężnych przy jednoczesnym rozwoju gospodarki narodowej i szerszej dystrybucji dochodów.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.