Lotnisko w Chiang Mai planuje rozbudowę w celu zwiększenia liczby pasażerów

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Port lotniczy Chiang Mai przygotowuje się do przedstawienia planu rozwoju mającego na celu zwiększenie przepustowości lotniska i obsługę większej liczby lotów krajowych i międzynarodowych.

Dyrektor lotniska w Chiang Mai Vijit Kaewsaitiam oświadczył, że w ramach planu rozwoju lotnisko zbuduje nowy terminal, zwiększając przepustowość lotniska z 8 milionów do ponad 16.5 miliona gości rocznie. Liczba lotów zostanie również podwojona do 30 na godzinę, a godziny pracy zostaną wydłużone, aby umożliwić zwiększenie liczby lotów międzynarodowych, zwłaszcza z Europy.

Projekt terminala jest zgodny ze strategicznym planem lotnisk Tajlandii i planem rozwoju prowincji Chiang Mai. Ukończenie pierwszej fazy budowy terminalu zajmie trzy lata, a terminal ma zostać oddany do użytku do 2029 r.

Oczekuje się, że urzędnicy lotniska przedstawią premierowi Sretthie Thavisinowi szczegóły planu rozwoju podczas jego wizyty w prowincji Chiang Mai w ten weekend. Premier ma złożyć wizytę w prowincji w dniach 15–17 września i spotka się z władzami lotniska, aby omówić plany rozbudowy lotniska i jego wpływ na pobliskie społeczności.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.