Lotnisko w Chiang Mai planuje rozbudowę w celu zwiększenia liczby pasażerów

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Port lotniczy Chiang Mai przygotowuje się do przedstawienia planu rozwoju mającego na celu zwiększenie przepustowości lotniska i obsługę większej liczby lotów krajowych i międzynarodowych.

Dyrektor lotniska w Chiang Mai Vijit Kaewsaitiam oświadczył, że w ramach planu rozwoju lotnisko zbuduje nowy terminal, zwiększając przepustowość lotniska z 8 milionów do ponad 16.5 miliona gości rocznie. Liczba lotów zostanie również podwojona do 30 na godzinę, a godziny pracy zostaną wydłużone, aby umożliwić zwiększenie liczby lotów międzynarodowych, zwłaszcza z Europy.

Projekt terminala jest zgodny ze strategicznym planem lotnisk Tajlandii i planem rozwoju prowincji Chiang Mai. Ukończenie pierwszej fazy budowy terminalu zajmie trzy lata, a terminal ma zostać oddany do użytku do 2029 r.

Oczekuje się, że urzędnicy lotniska przedstawią premierowi Sretthie Thavisinowi szczegóły planu rozwoju podczas jego wizyty w prowincji Chiang Mai w ten weekend. Premier ma złożyć wizytę w prowincji w dniach 15–17 września i spotka się z władzami lotniska, aby omówić plany rozbudowy lotniska i jego wpływ na pobliskie społeczności.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.