Ministerstwo Edukacji przywróci inicjatywę „Jeden uczeń, jeden tablet”

KOMUNIKAT PRASOWY:

Ministerstwo Edukacji zamierza wznowić inicjatywę „jeden uczeń, jeden tablet”, zainicjowaną dziesięć lat temu, aby zapewnić każdemu uczniowi i nauczycielowi w całym kraju tablet.

Ogłaszając plan, minister edukacji Pol Gen Permpoon Chidchob powiedział, że inicjatywa ma na celu promowanie równych szans edukacyjnych i poprawę jakości edukacji wśród tajskich uczniów.

Pol Gen Permpoon nakreślił dodatkowe cele, do których zalicza się m.in. zmniejszenie obciążenia nauczycieli i personelu oświatowego poprzez usprawnienie procesu oceny ich wyników w nauce, umożliwienie im dobrowolnego powrotu do macierzystych województw, wyeliminowanie praktyki wykupu stanowisk oraz rozwiązanie kwestii zadłużenia nauczycieli.

Zdaniem ministra edukacji inicjatywa ma na celu odciążenie finansowe uczniów i zmniejszenie dysproporcji w możliwościach edukacyjnych. Urzędnicy oceniają obecnie koszt programu, rozważając takie opcje, jak wykorzystanie istniejącego budżetu, pożyczenie lub wypożyczenie tabletów, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Program „jeden uczeń, jeden tablet” został pierwotnie zaproponowany przez rząd byłej premier Yingluck Shinawatry w 2011 r. Rozpoczął się on od dystrybucji tabletów wśród 860,000 1 uczniów klas 2012 w połowie 1.7 r., a jego budżet wynosił XNUMX miliarda bahtów. Pomimo początkowego sceptycyzmu co do kosztów i praktyczności, badanie przeprowadzone przez Krajowy Urząd Statystyczny (NSO) po pierwszym roku wykazało, że tablety zostały ogólnie dobrze przyjęte.

Nauczyciele uznali je za szczególnie skuteczne w doskonaleniu umiejętności językowych. Jednak w prawie 9% dostarczonych tabletów wystąpiły problemy sprzętowe, co doprowadziło do anulowania programu po drugim roku jego trwania.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.