W Phuket ujawniono zwycięzców nagród Top 2023 restauracji 25

ZDJĘCIE: Ośrodek InterContinental Phuket

KOMUNIKAT PRASOWY:

TOP25Restauracje.com, organizacja wykorzystująca sztuczną inteligencję (AI) do oceny lokali gastronomicznych na całym świecie, ujawniła listę 25 najlepszych restauracji w Phuket na rok 2023. To już trzecia edycja prestiżowego rankingu, celebrującego doskonałość kulinarną na wyspie.

Nagrody przyznawane są na podstawie wskaźnika oceny restauracji, który łączy analizę sztucznej inteligencji z profesjonalną oceną w celu obiektywnego rankingu najlepszych restauracji w Phuket. Najlepszym miejscem, jeśli chodzi o wyśmienitą kuchnię, była restauracja „hom” prowadzona przez szefa kuchni Ricardo Nunesa, znanego z kuchni inspirowanej fermentacją, wykorzystującej lokalne składniki.

L'Arôme by the Sea, jedyna francuska restauracja w Phuket, zapewniła sobie drugą pozycję, oferując współczesną kuchnię francuską pod okiem szefa kuchni Yannicka Hollensteina.

Trzecie miejsce zajęła Jampa, koncepcja „od pola do stołu” z codziennie zmieniającymi się daniami, a za nią znalazła się Pru w Trisara Resort i Samut, znana z kuchni tajskiej wzbogaconej lokalnymi owocami morza i składnikami.

W ramach nagrody znalazło się dziewięć nowo uznanych restauracji na liście 25 najlepszych, w tym HEH, pierwsza australijska restauracja typu fine dining w Phuket; Semi di Tsubu, łącząca kuchnię japońską i włoską; i Su Va Na, oferujące dania kuchni morskiej.

TOP25Restauracje.com, założona przez Bernarda Metzgera, słynie ze złotego standardu w kulinarnym świecie. Do corocznych nagród wykorzystuje się „Indeks oceny restauracji”, który ocenia różne aspekty lokali gastronomicznych, w tym jakość jedzenia, atmosferę, stosunek jakości do ceny oraz wskaźniki społeczne, takie jak obecność w Internecie i zaangażowanie w mediach.

Ceremonia wręczenia nagród TOP25 Restaurants Phuket Awards 2023 odbyła się 11 września 2023 r. w InterContinental Resort & Spa Phuket. Podczas wydarzenia wręczono trofea każdej z 25 najlepszych restauracji, co dodało prestiżu uznaniu, z udziałem Lertchai Wangtrakuldee, dyrektora ds. Biuro Turystyki Tajlandii (TAT) w Phuket osobiście wręcza nagrody.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.