Gwałtowny wzrost liczby przypadków grypy skłania rząd do działania

KOMUNIKAT PRASOWY:

Raporty zdrowotne wskazują, że liczba chorych na grypę wzrosła w ostatnim czasie trzykrotnie, a małe dzieci w szkołach uznano za grupę wysokiego ryzyka. Aby zwalczyć tę falę, Ministerstwo Zdrowia Publicznego nakazało szpitalom przygotowanie się na potencjalną epidemię i wysłało zespoły epidemiologiczne do społeczności zagrożonych.

Minister zdrowia publicznego Cholnan Srikaew powiedział, że najnowsze dane wskazują na 138,766 XNUMX potwierdzonych przypadków grypy. Pomimo niskiego wskaźnika śmiertelności, wynoszącego zaledwie dwa odnotowane zgony, władze we wszystkich odpowiednich agencjach intensyfikują przygotowania.

Ognisko dotyczy głównie szczepu A/H1N1. Dane Departamentu Kontroli Chorób ujawniły, że w jednej szkole w prowincji Lamphun 101 uczniów wykazywało objawy grypopodobne w okresie jednego tygodnia od końca sierpnia do początku września.

Spośród pięciu przetestowanych próbek w czterech potwierdzono obecność grypy typu A. W odpowiedzi zespoły epidemiologiczne skupiają się na szkołach, szczególnie na obszarach wysokiego ryzyka, a szpitale przygotowują się do zapewnienia profilaktycznych szczepień przeciw grypie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.