Chińscy turyści doceniają politykę bezwizową Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Królewski Rząd Tajlandii ogłosił program zwolnienia z wiz turystycznych w przypadku pobytu 30-dniowego dla posiadaczy paszportów Chińskiej Republiki Ludowej i Republiki Kazachstanu, obowiązujący od 25 września 2023 r. do 29 lutego 2024 r.

Na oficjalnej stronie Ambasady Chin w Bangkoku na Facebooku ukazały się uwagi rzecznika Ambasady Chin w Tajlandii po zapytaniach mediów w sprawie polityki zwolnienia z obowiązku wizowego dla chińskich turystów.

Rzecznik odpowiedział: „Tajlandia jest ulubionym kierunkiem chińskich turystów. Zwolnienie z obowiązku wizowego przyznane chińskim turystom ułatwi im podróżowanie. Może to również przynieść korzyści rozwojowi turystyki i ożywieniu gospodarczemu Tajlandii. Doceniamy tę politykę i jesteśmy gotowi zapewnić niezbędne wsparcie. Tymczasem spodziewamy się, że Tajlandia może zapewnić chińskim turystom bezpieczniejsze i lepsze usługi”.

Według Urzędu ds. Turystyki Tajlandii oczekuje się, że program zwolnienia z obowiązku wizowego przyznany turystom z Chin i Kazachstanu pomoże ożywić turystykę tajską i osiągnąć tegoroczny cel wynoszący 25–30 milionów turystów i 2.38 biliona bahtów przychodów.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.