Premier Tajlandii otworzy granice i wzmocni gospodarkę

Krajowe – 22 września 2023 r. Premier Tajlandii Srettha Thavisin i Minister Finansów odbyli spotkanie w celu nałożenia ważnych polityk na reprezentację Tajlandii w USA w hotelu St. Regis w Nowym Jorku.

Pan Srettha przywitał się i narzucił filozofię pracy obecnego rządu, zgodnie z którą chce wyrazić uznanie dla kraju rozwijającego się zgodnie z praworządnością.
Główne misje nowego rządu mają na celu otwarcie granic, które wspierają wielokontynentalny biznes. Reprezentacja Tajlandii będzie aktywnie pracować nad dwustronnymi i wielostronnymi wysiłkami na rzecz zwiększenia PKB.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie odgrywać kluczową rolę w zwiększaniu inwestycji międzynarodowych. Aby wzmocnić gospodarkę narodową, rząd Tajlandii po niedawnym posiedzeniu gabinetu uruchomi nowe środki mające na celu zmniejszenie rachunków za energię elektryczną i cen gazu. Pan Srettha dostrzegał potrzeby prowincji, odwiedzając obszary wiejskie i mieszkańców, aby wysłuchać ich problemów. „Zdaliśmy sobie sprawę, czego ludzie potrzebują i jak najszybciej rozpoczniemy kampanie, aby im pomóc” – stwierdził pan Srettha.

Polityka rolna skupi się przede wszystkim na partnerach dużych przedsiębiorstw i lokalnych rolników, aby potencjalnie zwiększyć tempo produkcji. W związku z El Niño w tym roku plantacje powinny wymagać niskiego zużycia wody i być potrzebne na rynku światowym.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.