Tajlandzki Tae Kwon Do Phenom „Tenis” zdobywa złoty medal w Hangzhou

Krajowy –

25 września 2023 roku Panipak Wongpattanakit, gwiazda tajskiego taekwondo, dramatycznie wygrał rundę finałową z chińskim przeciwnikiem Guo Qing, zdobywając wyniki 2-1: 7-6, 1-2, 12-9 na Igrzyskach Azjatyckich w Hangzhou w Chinach .

Po meczu pani Panipak, pieszczotliwie nazywana „tenis” – płakała ze szczęścia, gdy odbierała złoty medal. Tenis wyraziła swoje emocje, stwierdzając, że nie może uwierzyć, że udało jej się wygrać rundę finałową, zwłaszcza po tym, jak na tablicy wyników początkowo widniał błędny wynik 0-23. Była głęboko zszokowana i przygnębiona.

ZDJĘCIE: MATICHON ONLINE

Później odkryto, że wystąpił problem techniczny z systemem punktacji, który został naprawiony po złożeniu protestu przez tajską drużynę. Na minutę przed końcem wynik został zresetowany do stanu 0:6.

FOTO: NAEWNA

Pomimo tej porażki, przy entuzjastycznym wsparciu tajskiej publiczności, rodziny i trenera, Tennis była zdeterminowana dać z siebie wszystko, niezależnie od tego, czy wygra, czy przegra. 26-letnia sportsmenka była zachwycona zdobyciem złotego medalu na swoich ostatnich Igrzyskach Azjatyckich przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie w 2024 r.

W 2021 r. tenis zdobył jedyny złoty medal Tajlandii na ostatnich igrzyskach olimpijskich, podczas gdy Tajlandia pogrążona była w głębokich ograniczeniach związanych z Covid-19 i zamkniętych granicach, a miasta turystyczne takie jak Pattaya i Phuket zostały w zasadzie zamknięte, a wszystkie lokale rozrywkowe zamknięte. Jej zwycięstwo przyniosło wielką dumę Tajlandii, która była ogólnie bardzo smutna z powodu trwających ograniczeń i nadziei na przyszłość.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/