Urząd Turystyki Tajlandii uruchamia e-book promujący turystykę kulturową

KOMUNIKAT PRASOWY:

Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) z zadowoleniem przyjmuje rozwój turystyki duchowej i kulturowej, sponsorując e-book zatytułowany „Łączenie się z duchową Tajlandią: przewodnik po 60 punktach mocy”, prezentujący urzekające miejsca w Tajlandii powiązane z wiarą i kulturą.

 

Na całym świecie rośnie turystyka oparta na wierze, a jej wartość ekonomiczna ma się potroić w ciągu następnej dekady. Tajlandia była świadkiem wzrostu liczby turystów krajowych i azjatyckich podejmujących podróże oparte na wierze, znane jako „gospodarka Sai Mu”. Dostrzegając te trendy, TAT wykorzystuje nowe narzędzia komunikacji, aby zwiększyć atrakcyjność Tajlandii w oczach różnorodnych turystów zagranicznych.

 

100-stronicowy e-book, napisany w języku angielskim przez doświadczonych pisarzy podróżniczych, oferuje wgląd w tajskie praktyki religijne. Znajduje się w nim 60 mniej znanych miejsc duchowych, w tym filary miejskie, smocze kapliczki, święte jaskinie i unikalne drzewa, cenione przez mieszkańców ze względu na ich duchowe znaczenie.

 

Prezentowane miejsca obejmują Tajlandię, od świątyni w Bangkoku poświęconej potężnemu duchowi Mae Nak Phrakhanong po Kham Chanot w Udon Thani, będący domem węży nag. Obejmują one także masową pielgrzymkę do odcisku stopy Buddy na szczycie góry w Khao Khitchakut, Chanthaburi i kosmologicznego filaru miasta Chiang Rai.

 

W e-booku omówiono różne miejsca, w tym świątynię poświęconą zmarłej megagwiazdie popu Pumpuang Duangjan w Suphanburi oraz Wat Khao Or, znaną jako szkoła czarnej magii założona przez braminów w Phatthalung. Czytelnicy, zwłaszcza turyści zagraniczni, otrzymają szczegółowe informacje na temat każdego miejsca, w tym jego kontekst historyczny, znaczenie kulturowe, praktyki ceremonialne i wytyczne dla zwiedzających.

Dla zainteresowanych bezpłatny egzemplarz e-booka „Łączenie się z duchową Tajlandią: przewodnik po 60 punktach mocy” jest dostępny do pobrania na stronie http://www.agoda.com/…/spiritual-thailand-e-book-guide… i www.palotaidesign.com/publishing.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.