Były premier Tajlandii Thaksin może zostać zwolniony z więzienia już w lutym przyszłego roku

FOTO: Prachachat

Krajowy —

Uwięziony były premier Thaksin Shinawatra będzie mógł ubiegać się o zawieszenie pozostałego roku wyroku już w lutym 2024 r., po odbyciu sześciu miesięcy pobytu w szpitalu, poinformował tajlandzkie media w poniedziałek 25 września senator Somchai Sawangkarn. .

Somchai powiedział, że czas spędzony przez Thaksina w Szpitalu Ogólnym Policji jest uważany za czas odbycia kary, zatem w lutym zakończy on sześciomiesięczną karę więzienia.

Senator, który przewodniczy Stałej Komisji Praw Człowieka, Praw i Wolności oraz Ochrony Konsumentów Senatu, wyjaśnił, że osadzeni mogą ubiegać się o zawieszenie lub złagodzenie kary u Jego Królewskiej Mości Króla po odbyciu jednej trzeciej lub sześciu miesięcy kary . Zauważył następnie, że zawieszenie i złagodzenie kary są zwykle przyznawane przy ważnych okazjach, takich jak urodziny króla 28 lipca, urodziny króla Bhumibola 5 grudnia i urodziny królowej Sirikit 12 sierpnia.

Thaksin przebywa pod opieką Departamentu Więziennictwa od 22 sierpnia, chociaż ze względu na rzekome problemy zdrowotne większość czasu spędził w apartamencie w szpitalu policyjnym.

Somchai kontynuował, że Thaksin najprawdopodobniej kwalifikuje się do zawieszenia kary i zwolnienia, ponieważ ma ponad 74 lata, co spełnia kryteria wieku 70 lat.

Następnie stwierdził, że Thaksin może uzyskać pozwolenie na pozostanie w domu bez konieczności noszenia bransoletek z elektronicznym monitorowaniem (EM). Prawdopodobnie jednak zakazano mu opuszczania kraju.

W odpowiedzi na wezwania do ujawnienia szczegółów choroby Thaksina niektórzy eksperci prawni stwierdzili, że działanie to może stanowić naruszenie prawa Ustawa o Narodowym Bezpieczeństwie Zdrowotnym, które zabrania lekarzom ujawniania stanu zdrowia pacjentów bez ich zgody.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.