Tajska FDA potwierdza bezpieczeństwo importowanych japońskich owoców morza

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zapewniła konsumentów, że owoce morza importowane z Japonii pozostają bezpieczne do spożycia po rygorystycznych testach na radioaktywność. Oświadczenie następuje w obliczu międzynarodowych obaw związanych z uwolnieniem oczyszczonej wody z elektrowni jądrowej w Fukushimie, która została zniszczona przez tsunami w 2011 roku.

Według zastępcy sekretarza generalnego FDA Lertchaia Lertvuta, od czasu, gdy 24 sierpnia elektrownia w Fukushimie zaczęła wypuszczać oczyszczoną radioaktywną wodę do Oceanu Spokojnego, wprowadzono rygorystyczne środki bezpieczeństwa. FDA przeprowadziła dotychczas testy na 75 próbkach „zagrożonych” owoce morza, w tym kalmary, mięczaki i kraby, w celu analizy zawartości cezu-134 i cezu-137.

Lertchai powiedział, że wyniki 42 z 73 przeanalizowanych dotychczas próbek nie wykazały śladów radioaktywności przekraczających międzynarodowe standardy, natomiast analiza pozostałych 33 próbek jest nadal w toku.

Zastępca Sekretarza Generalnego FDA zapewnił opinię publiczną, że w przypadku wykrycia próbek skażonych radioaktywnością dotknięte zasoby owoców morza zostaną zniszczone, a import zawieszony. Dodał, że FDA podjęła kompleksowe działania w celu zapewnienia, że ​​wszystkie importowane owoce morza pozostaną wolne od skażenia radioaktywnego.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.