Instytut Wirusologii Wuhan ostrzega przed nowymi szczepami wirusa Covid-XNUMX

KOMUNIKAT PRASOWY:

Najnowsze badania nad koronawirusami u nietoperzy wzbudziły ogólnoświatowe obawy dotyczące potencjału przyszłych epidemii.

Badanie prowadzone przez dr Shi Zhengli, dyrektora Centrum Pojawiających się Chorób Zakaźnych w Instytucie Wirusologii w Wuhan w Chinach, ujawniło ponad 20 szczepów o wysokim ryzyku przeniesienia wirusa na człowieka.

Znana powszechnie jako „kobieta nietoperz” i „łowca wirusów”, dr Shi Zhengli jest wybitną postacią w badaniach nad koronawirusami pochodzącymi od zwierząt, zwłaszcza nietoperzy. Ostatnie odkrycia jej zespołu sugerują, że szczepy te mogą potencjalnie prowadzić do przyszłych pandemii. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie medycznym w czerwcu ubiegłego roku i przyciągnęło uwagę chińskich mediów, co skłoniło niektórych ekspertów do porównania go do „słownika koronawirusów” służącego do przewidywania przyszłych epidemii i zapobiegania im.

Krytycy twierdzą jednak, że pogoń za nieznanymi wirusami może stanowić ryzyko. Zwiększona interakcja człowieka z dziką przyrodą w wyniku polowania na wirusy może nieumyślnie doprowadzić do poważniejszych globalnych pandemii.

Doktor Zhengli znajduje się pod obserwacją od początku pandemii COVID-19, ponieważ jej laboratorium w Instytucie Wirusologii w Wuhan specjalizuje się w badaniach nad koronawirusem. Zaprzecza zarzutom, jakoby wirus Covid-19 uciekł z jej laboratorium. Rząd chiński w dalszym ciągu wspiera jej badania nad wirusami, które mogą przenosić się ze zwierząt na ludzi.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.