Czterdziestu sprzedawców na plaży Surin w Phuket protestuje przeciwko gubernatorowi z prośbą o wyznaczenie obszaru sprzedaży

Thalang –

Czterdziestu lokalnych sprzedawców na plaży Surin w Cherng Talay zebrało się w pokojowym, spokojnym proteście, aby wręczyć list gubernatorowi Phuket z prośbą o wyznaczoną sprzedaż powierzchnia.

Nowy gubernator Phuket, pan Sophon Suwannarat, rozpoczął swoje obowiązki na początku tego miesiąca, po przejściu na emeryturę byłego gubernatora Phuket Naroong Woonciew w wieku 60 lat.

W czwartek (5 października) w Sali Prowincji Phuket gubernator Sophon otrzymał list od sprzedawców z plaży Surin. Z listu wynika, że ​​od ponad 20 lat mieszkańcy Cherng Talay sprzedają towary na plaży Surin. Czasami Organizacja Administracyjna podokręgu Cherng Talay pobierała opłaty od sprzedawców.

Podczas rządów Krajowej Rady na rzecz Pokoju i Porządku (NCPO) po wojskowym zamachu stanu osiem lat temu zburzono stragany, a miejscowym nie wolno było wkraczać na plażę. Jednak sprzedawcy nadal musieli zarabiać na życie dzięki swojej pracy, zwłaszcza podczas kryzysu Covid-19. Leżaki plażowe, lokalni masażyści i sprzedawcy nadal wykonywali swoją pracę, ponieważ pomimo technicznego złamania prawa nie mieli innego zajęcia.

Niedawno na plażę przybyła grupa mężczyzn podających się za członka tajskiego Dowództwa Operacyjnego Bezpieczeństwa Wewnętrznego: ISOC. Nie mieli nic do udowodnienia i pokazania, za kogo się podają, i według doniesień przegonili sprzedawców z plaży. Powiedzieli sprzedawcom, że wrócą ponownie w piątek (6 października).th), aby usunąć wszystkie konstrukcje i stragany.

Sprzedawcy zwrócili się do władz prowincji o pomoc w znalezieniu kompromisu i umożliwieniu im wykonywania pracy na plaży, ponieważ według nich na plaży jest wielu turystów, którzy doceniają ich usługi. Sprzedawcy rozumieli obawy związane z wtargnięciem, ale mieli nadzieję, że uda się znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony i zaproponowali wyznaczony obszar sprzedaży.

Do chwili publikacji gazety gubernator nie udzielił jeszcze oficjalnej odpowiedzi na tę propozycję.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.