Tajlandia opłakuje dwie wielkie tragedie w ciągu jednego dnia

Krajowy —

Tego dnia, 6 października, Tajowie pamiętają dwie rozdzierające serce masakry, które głęboko wstrząsnęły historią Tajlandii.

Tego dnia w 2022 roku Zwolniony tajski policjant wtargnął do przedszkola dla dzieci w północno-wschodniej prowincji Nong Bua Lamphu i zabił we śnie wiele małych dzieci.

Podczas gdy podejrzany udał się do nieszczęsnego przedszkola, zastrzelił także kilku niewinnych mieszkańców pobliskich obszarów, w wyniku czego zginęło 38 osób, w tym on sam, jego żona i dziecko, a 12 zostało rannych.

Dziś w przedszkolu odbyła się uroczystość religijna upamiętniająca pierwszą rocznicę masakry. Dwunastu mnichów śpiewało buddyjskie pieśni, podczas gdy urzędnicy ośrodka, krewni i rodziny dotknięte tragicznym wydarzeniem oddali hołd swoim utraconym bliskim.

Nauczyciel Seksan Srirat, mąż ciężarnej nauczycielki, która w tym wypadku straciła życie wraz ze swoim nienarodzonym dzieckiem, powiedział The Nation, że przygotował przekąski, mleko i słodycze, aby w ten sposób zasłużyć na swoją zmarłą żonę i dziecko.

Powiedział: „Życzę sobie, aby rządzący dotrzymali złożonej po incydencie obietnicy dotyczącej zajęcia się przemocą z użyciem broni i zapewnienia ludziom bezpieczeństwa. Przyznam jednak, że obawiam się, że po zmianie rządu ta obietnica nie zostanie dotrzymana”.

47 lat temu przypada także kolejna masakra, która pozostawiła głęboką ranę w historii Tajlandii.

Podczas masakry na Uniwersytecie Thammasat, która miała miejsce 6 października w 1976 r., tajska policja i personel wojskowy, wyposażeni w broń palną, brutalnie rozprawili się z tysiącami studentów demonstrujących na uniwersytecie na rzecz demokracji przeciwko dyktatorskiemu rządowi Thanoma Kittikachorna.

Chociaż ówczesny rząd oficjalnie podał, że tego dnia zginęło 46 osób, ocaleni twierdzą, że rzeczywista liczba ofiar masakry sięga aż 100.

Na Uniwersytecie Thammasat obchodzono dziś 47. rocznicę tego bolesnego zdarzenia, w którym uczestniczyły rodziny ofiar, pracownicy naukowi, aktywiści i politycy.

Te dwa zdarzenia ponownie wyszły na pierwszy plan po niedawnej strzelaninie przeprowadzonej przez a 14-letni strzelec w centrum handlowym Siam Paragon.

Incydent doprowadził do śmierci chińskiego turysty i Birmanki, a pięć innych osób zostało rannych.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/