W ten weekend w Phuket rozpoczyna się oryginalny tajlandzki festiwal wegetariański

Coroczny Festiwal Wegetariański w Phuket będzie trwał dziewięć dni, począwszy od nadchodzącego weekendu. W tym roku festiwal potrwa od 15 do 23 października 2023 roku.

Festiwal Wegetariański jest wiarą w taoizm i obejmuje modlitwę do Dziewięciu Bogów Cesarskich. Lokalnie jest znany jako „Jai Chai”, co dosłownie oznacza „Jedz warzywa”. Wiele osób wierzy, że modlitwa i niejedzenie mięsa może przynieść oczyszczenie umysłu, ciała i ducha.

Festiwal odbywa się corocznie od 1st do 9th noc przybywającego księżyca w chińskim kalendarzu, która zwykle przypada na październik. Phuket to najpopularniejsze miejsce w Tajlandii na Festiwal Wegetariański.

Pierwotna wegetariańska kuchnia z Phuket rozpoczęła się w wiosce Nai Thu, która obecnie znajduje się w podokręgu Kathu w dystrykcie Kathu. Chińczycy przybyli do Phuket w okresie Ayutthaya setki lat temu w celu handlu cyną z Portugalią, Holandią i Francją.

Chińczycy wierzyli wówczas w bogów, którzy chronili ich i ich wioski. Wiara ta rozprzestrzeniła się wśród Tajów na wsiach i trwa do dziś. Tradycja Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket rozpoczęła się w 1825 roku.

Częścią Festiwalu Wegetariańskiego są oszałamiające rytuały i pokazy zapierających dech w piersiach aktów samookaleczenia, takich jak chodzenie po rozżarzonych węglach, wspinanie się po ostrych jak brzytwa drabinach i przekłuwanie ciała. Czyny te są dokonywane przez wierzących, aby udowodnić swoje oddanie przodkom i bogom.

Podobne artykuły:

Ustalono daty corocznego Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket, który będzie trwał dziewięć dni od 15 do 23 października 2023 r. i obejmować będzie wiele zaplanowanych rytuałów, rytuałów pożegnalnych i procesji ulicznych.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.