Tajskie Ministerstwo Turystyki dokonuje dużych inwestycji w programy turystyczne

Krajowy –

Tajskie Ministerstwo Turystyki i Sportu przeznaczy 600 milionów bahtów tajskich (równowartość 16 milionów dolarów amerykańskich, czyli 77 milionów RM) ze swojego podstawowego budżetu na ożywienie sektora turystycznego w nadchodzącym sezonie wysokim. Manewr ten jest zapowiedzią odroczenia wydatkowania budżetu fiskalnego na 2024 rok do kwietnia przyszłego roku.

Tajski minister turystyki i sportu Sudawan Wangsuphakijkosol przekazał, że przewidywany budżet zostanie przekazany władzom turystyki Tajlandii (TAT) w celu wspierania przedsięwzięć promocyjnych, które rozpoczną się w ostatnim kwartale tego roku 2023 r. i potrwają do pierwszego kwartału 2024 r.

Centralnym punktem planu promocyjnego są godne uwagi projekty, takie jak Niesamowite przywileje paszportowe Tajlandii, na które przeznaczono budżet w wysokości 150 milionów bahtów, aby zwiększyć atrakcyjność Tajlandii jako pożądanego raju zakupowego. Równą kwotę przeznaczono na organizację działań marketingowych skierowanych do odbiorców na całym świecie.

Znaczna alokacja w wysokości 200 milionów bahtów przeznaczona jest na inicjatywę Thai Festival Experience, której celem jest zwrócenie uwagi na wspaniałe festiwale w pięciu regionach kraju.

Pozostałe środki zasilą krajową inicjatywę pod nazwą „Połączenie lokalne z globalnym”, mającą na celu stymulowanie wycieczek międzyregionalnych, według Sudawanu.

Pokazała także, w jaki sposób projekty te można przeplatać z kilkoma prestiżowymi festiwalami w szczycie sezonu, takimi jak Loy Krathong, Odliczanie do Nowego Roku i Chiński Nowy Rok, z uroczystościami trwającymi aż do kwietniowego święta Songkran.

Ministerstwo przedstawiło swoją propozycję Sekretariatowi Rady Ministrów i nie może się doczekać ukłonu ze strony gabinetu. Równolegle toczą się dyskusje na temat wykonalności umożliwienia indywidualnym osobom przeznaczania środków z ich wkrótce wprowadzonych cyfrowych portfeli o pojemności 10,000 XNUMX bahtów, których uruchomienie zaplanowano na luty, na wydatki na turystykę krajową.

Zapisz się!