Niesamowity deszcz meteorytów nad niebem Tajlandii dziś wieczorem

Krajowy-

W dniach 21–22 października 2023 r. przygotujcie się na niebiański spektakl, podczas którego rój meteorytów Orionidów rozświetli nocne niebo dziś wieczorem, najjaśniejszy rój meteorów w roku.

Tajski Narodowy Instytut Badań Astronomicznych (NARIT) zaleca oglądanie tego gwiaździstego pokazu od 10:30 w sobotę wieczorem do wczesnej niedzieli rano. Meteory będą najjaśniejsze po godzinie 11:30, po zachodzie Księżyca, zapewniając optymalne warunki obserwacji.

To coroczne zjawisko można zaobserwować w całej Tajlandii od końca września do początku listopada. Aby uzyskać najlepsze doświadczenia, zaleca się znalezienie ciemnych, wolnych od zanieczyszczeń obszarów.

Orionidy powstają w wyniku pozostałości pozostawionych przez Kometę Halleya, która okrąża wewnętrzny Układ Słoneczny co 76 lat. Kiedy kometa zbliża się do Słońca, uwalnia cząsteczki pyłu i gazu. Cząstki te rozpraszają się w strumień, który Ziemia napotyka każdego października. Po wejściu do naszej atmosfery cząsteczki pyłu spalają się, tworząc jasne smugi światła, które widzimy jako meteoryty.

Meteory te, nazwane na cześć konstelacji Oriona, wydają się pochodzić z okolic jasnej gwiazdy konstelacji, Betelgezy. NARIT sugeruje, że obserwatorzy nieba mogliby uchwycić wspaniałe zdjęcia roju meteorów obok jasnych gwiazd, takich jak Syriusz i Betelgeza.
Jeśli jednak chcesz zobaczyć samą Kometę Halleya, będziesz musiał poczekać do 2061 roku, kiedy po raz kolejny zbliży się ona do Słońca. Ciesz się niebiańskim widowiskiem w ten weekend i wykorzystaj w pełni to spektakularne wydarzenie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/