ASEAN wycofuje ofertę dotyczącą Mistrzostw Świata FIFA 2034, udziela wsparcia Arabii Saudyjskiej

Krajowy-

Region ASEAN wycofał się z bycia kandydatem na gospodarza Mistrzostw Świata FIFA 2034. Premier Tajlandii Srettha Thavisin udzielił pełnego wsparcia Arabii Saudyjskiej jako gospodarzowi mistrzostw świata.

Wcześniej Tajlandia i inne kraje Azji ubiegały się o organizację Pucharu Świata, a Tajlandia przeprowadziła badania na temat warunków na szczycie ASEAN w Muang Thong Thani w Bangkoku w Tajlandii.

Jednak Arabia Saudyjska publicznie wyraziła zamiar organizacji mistrzostw świata, w wyniku czego możliwości krajów ASEAN wyraźnie się zmniejszyły.

Połączenia Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej (AFC) również głosowała za Arabią Saudyjską i zwróciła się do krajów ASEAN o zjednoczenie we wspieraniu Arabii Saudyjskiej w roli gospodarza Mistrzostw Świata FIFA 2034.

„Mohammed bin Salman, przywódca Arabii Saudyjskiej, poprosił Tajlandię o wsparcie podczas mistrzostw świata i zbliżającej się imprezy Expo w 2030 roku i traktował Tajlandię z dobrą przyjaźnią. Jest szczęśliwy, że może wspierać Arabię ​​Saudyjską” – powiedział Srettha.

Ojedynie Egipt i Grecja zgłosiły chęć bycia współgospodarzami przeciwko Arabii Saudyjskiej.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.