Żółw morski uratowany po tym, jak utknął w sieci w Phang Nga

Phangnga –

Żółw zielony został uratowany po tym, jak utknął w skrzynce z siecią rybacką w Parku Narodowym Surin w dystrykcie Khura Buri.

Personel Parku Narodowego Surin powiedział Phuket Express, że we wtorek (24 październikath) podczas patrolowania terenu parku narodowego znaleźli pływający sprzęt wędkarski. W siatce znaleźli dużego zielonego żółwia morskiego. Żółw morski został uratowany z sieci i bezpiecznie wypuszczony z powrotem do morza

Zespoły ratownicze podały, że żółwie zielone mogą ważyć do 200 kilogramów i osiągać wiek 80 lat. Jego pożywieniem są wodorosty i meduzy. Czasami niestety jedzą plastik, który wygląda jak meduza. Kiedy plastik utknie w pudełku z siecią rybacką, może przyciągnąć żółwie, myśląc, że to meduza, a następnie utknie w pudełku z siecią rybacką.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.