AKTUALIZACJA: Poszukiwany Nowozelandczyk aresztowany w Phuket po 15 latach nieobecności, usłyszał zarzuty związane z narkotykami w Pattaya

Phuket -

Poszukiwany Nowozelandczyk został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak 15 lat temu uciekł z Tajlandii i zdecydował się zaryzykować powrót.

Nasza poprzednia historia:

Poszukiwany mężczyzna w Pattaya został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket.

Teraz aktualizacja:

Departament Imigracji Phuket podał więcej szczegółów w sprawie w czwartek (26 października). Podejrzanego zidentyfikowano później jedynie jako 40-letniego Freemana, obywatela Nowej Zelandii. Przybył na międzynarodowe lotnisko w Phuket w terminalu międzynarodowym z Singapuru.

Freeman został tymczasowo zwolniony po wydaniu przez Sąd Prowincji Pattaya nakazu zwolnienia go za kaucją 15 lat temu, mniej więcej w 2008 roku. Nakaz sądu przewidywał zakaz opuszczania kraju. Został oskarżony o nielegalne posiadanie narkotyków kategorii 1.

Urząd imigracyjny w Phuket zauważył, że w systemie biometrycznym nie ma żadnych szczegółów mówiących o tym, że Freeman opuścił kraj i przypuszcza się, że nielegalnie przekroczył naturalną granicę lądową i uciekł około 2008 roku.

Uważa się, że Freeman sądził, że skoro od zdarzenia minęło już tyle czasu, że będzie mógł wrócić z nowym paszportem i nie odmówiono mu wjazdu, jednak urząd imigracyjny w Phuket zatrzymał go zarówno ze względu na wcześniejsze zarzuty, jak i oczywistą ucieczkę z kraju podczas podróży. kaucja.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.