Dwóch funkcjonariuszy imigracyjnych zostało rannych podczas próby aresztowania poszukiwanego cudzoziemca

Phuket -

Dwóch funkcjonariuszy imigracyjnych zostało rannych po tym, jak zostali zaatakowani przez cudzoziemca podczas poszukiwania innego poszukiwanego Hindusa w willi w Thalang.

Dowódca policji prowincji Phuket, generał dywizji Sermphan Sirikong, powiedział Phuket Express, że w czwartek (26 październikath), funkcjonariusze imigracyjni w Phuket i policja turystyczna w Phuket udali się do luksusowej willi w pobliżu plaży Bang Tao z nakazem aresztowania wydanym przez sąd w Phuket Kwaeng dla Hindusa w związku z groźbami kierowanymi do innych osób.

Początkowo nie odnaleźli poszukiwanego Hindusa, który według nich ukrywał się w willi. Następnie pojawił się 30-letni Rosjanin, którego rutynowa kontrola paszportu wykazała, że ​​przedłuża pobyt. Zabrano go na komisariat policji w Cherng Talay, gdzie czeka go proces deportacji.

Czterech innych funkcjonariuszy imigracyjnych nadal przebywało w willi, gdy inny niezidentyfikowany cudzoziemiec wyszedł z kijem baseballowym. Z nieznanych powodów zaatakował funkcjonariuszy i ranił dwóch funkcjonariuszy imigracyjnych. Następnie na miejsce wezwano około trzydziestu funkcjonariuszy ds. broni specjalnej i taktyki, aby zabezpieczyć willę. Poszukiwany Hindus został w końcu aresztowany wraz z pięcioma innymi obcokrajowcami biorącymi udział w tym incydencie, z których kilku miało przedłużony pobyt.

Generał dywizji Sermphan Sirikong powiedział Phuket Express, że nadal prowadzą dochodzenie, którego szczegółów nie można obecnie ujawnić. Wśród nich znalazły się nazwiska podejrzanych.

Zagadkowa historia stała się popularna w mediach społecznościowych, a urzędnicy imigracyjni nadal analizują sytuację.

To jest rozwijająca się historia.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.