Ambasada Tajlandii ostrzega obywateli Izraela przed ostatnią szansą na zorganizowaną ewakuację

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Ambasada Tajlandii w Tel Awiwie wydała istotne zawiadomienie dla obywateli Tajlandii przebywających w Izraelu, podkreślając ich ostatnią szansę na zorganizowaną ewakuację.

Po tym ogłoszeniu pojawiły się obawy, czy rząd Tajlandii będzie w dalszym ciągu organizować loty dla osób, które chcą wrócić do Tajlandii w późniejszym terminie.

Rzecznik rządu Chai Watcharong ujawnił, że po 2 listopada nastąpi zmiana w planie ewakuacji. Zamiast korzystać z lotów czarterowych, rząd rozważy loty komercyjne w oparciu o liczbę ewakuowanych. Jeżeli liczba osób pragnących wrócić jest niewielka, wyczarterowanie całego lotu może nie być wykonalne.

Premier Srettha Thavisin podkreśliła zaangażowanie rządu w ułatwianie odpowiednich lotów obywatelom Tajlandii, którzy chcą wrócić. Wspomniał także, że w najbliższej przyszłości będzie angażował się w dalsze rozmowy z premierem Izraela.

W obliczu trwających konfliktów w Izraelu, naznaczonych atakami rakietowymi ze Strefy Gazy, Libanu i Syrii, ogólna sytuacja pozostaje napięta. Izraelski premier oświadczył, że operacje przeciwko Hamasowi będą kontynuowane, łącznie z nalotami i operacjami naziemnymi.

Jeśli chodzi o obywateli Tajlandii przebywających w Izraelu, statystyki pokazują, że 32 osoby straciły życie, 19 zostało rannych, a sześciu jest obecnie hospitalizowanych. Ponadto Hamas wziął zakładników 22 osoby.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.