Wicepremier Tajlandii ostrzega obiekty rozrywkowe, że wydłużone godziny pracy nie obejmują sprzedaży alkoholu

Krajowy-

2 listopada 30 r. o godzinie 4:2023 wicepremier Anutin Charnvirakul poinformował tajskie media krajowe o niedawnym ogłoszeniu dotyczącym godzin pracy w nocy do 4 rano w dzielnicach rozrywkowych podczas ceremonii Kathina (festiwalu buddyjskiego) w Surin.

Jak ogłosiła premier Srettha Thavisin w piątek 4 listopada, rząd Tajlandii początkowo zezwoli barom i klubom nocnym w czterech prowincjach, w tym Chonburi, Phuket, Chiang Mai i Bangkoku, na działanie do godziny 3:XNUMX.

Anutin najpierw podziękował za zaproszenie na uroczystość, która ma pobudzić turystykę i pobudzić gospodarkę mieszkańców.

Anutin dodał następnie, że nowy rząd widzi nową szansę na wyjście z pandemii Covid-19, która zdziesiątkowała branżę turystyczną w Tajlandii. Gospodarka i turystyka w Tajlandii poprawiają się, a rząd Tajlandii jest gotowy stymulować sektory gospodarki i wspierać branżę turystyczną.

„Każdy sektor prywatny powinien przestrzegać przepisów, zwłaszcza wydłużenia otwarcia dzielnic rozrywkowych do godziny 4:2, ale nie oznacza to, że sprzedaż alkoholu poza przewidzianymi przepisami godzinami: 20:XNUMX w nocy. Klienci mogą jednak nadal znajdować się w lokalach, co jest dobre dla produktów i usług innych niż alkohol. Co więcej, nie powinno być żadnych nielegalnych narkotyków, broni palnej ani usług świadczonych nieletnim poniżej XNUMX roku życia” – powiedział Anutin.

W komentarzach natychmiast pojawiła się krytyka ze strony właścicieli firm, którzy zadawali pytania, jaki jest sens wydłużania godzin pracy, ale zabraniają sprzedaży ich głównych produktów, podając analogie w mediach społecznościowych, takie jak możliwość otwarcia restauracji, ale nie sprzedawania żywności lub otworzyć kino bez filmów.

Komentarze spotkały się również z krytyką ze strony stowarzyszeń z branży turystyki i obiektów rozrywkowych, które stwierdziły, że wydłużenie godzin pracy i mówienie turystom i klientom, że nie mogą kupować alkoholu, po prostu nie zadziała, a wydłużenie musi być spójne i obejmować wszystkie produkty i usługi sprzedawane w miejsce.

Czas pokaże, czy obecne stanowisko Anutina zostanie utrzymane po wydłużeniu godzin pracy, co ma nastąpić w połowie grudnia.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.