Tajlandia zwalcza przemoc wobec kobiet i dzieci

KOMUNIKAT PRASOWY:

Listopad został wyznaczony jako miesiąc skupienia się na wykorzenieniu przemocy wobec dzieci, kobiet i rodzin w Tajlandii. Minister Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego Varawut Silpa-archa jasno podkreślił znaczenie położenia kresu wszelkiej przemocy domowej, wzywając społeczeństwo do zgłaszania incydentów na całodobową infolinię ministerstwa lub na konto telefoniczne.

Według Ministerstwa Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego (MSDHS) liczba przypadków przemocy znacznie wzrosła – w tym roku podatkowym zgłoszono ponad 4,000 przypadków, w porównaniu z 2,493 w roku poprzednim. Zdecydowaną większość ofiar stanowiły kobiety, a przemoc miała miejsce głównie w środowisku domowym.

Próbując ograniczyć przemoc, Królewska Policja Tajska utworzyła platformy wspierające ofiary, skupiające się na nastolatkach, którzy wykazują wczesne oznaki agresji z powodu różnych czynników stresogennych. Policja, dysponując specjalistycznym wsparciem psychiatrycznym i schroniskami, stara się zapewnić osobom dotkniętym przemocą schronienie i opiekę psychiatryczną.

ThaiHealth odgrywa również rolę, zajmując się cyfrowym aspektem życia dzieci, zwracając uwagę na powszechny dostęp tajskich dzieci do urządzeń cyfrowych i powiązane ryzyko cyberprzemocy i zagrożeń w Internecie. Organizacja pracuje nad zwiększaniem umiejętności cyfrowych i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wzrost przemocy i wzrost liczby przypadków zaburzeń psychicznych wśród młodej populacji wywołał wezwania do przyjęcia wyważonego podejścia prawnego, które uwzględnia wiek przestępców i powagę ich czynów. Jednocześnie trwają prace nad stworzeniem bezpiecznych stref dla dzieci i edukacją w zakresie przedkładania poczucia własnej wartości nad przywiązania materialne.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.