20,000 XNUMX Tajów nadal przebywa w Izraelu ze względu na zaangażowanie finansowe

KOMUNIKAT PRASOWY:

Pomimo trwającego konfliktu w Izraelu urzędnicy podali, że w kraju nadal przebywa około 20,000 XNUMX obywateli Tajlandii, głównie ze względu na zobowiązania gospodarcze.

Ambasada Tajlandii w Tel Awiwie oświadczyła, że ​​nadal działa i pomaga osobom pragnącym wrócić do Tajlandii. Niniejsza aktualizacja następuje po powrocie dziewięciu tajskich urzędników do spraw zagranicznych, którzy pomagali w ewakuacji.

Premier Srettha Thavisin powiedziała w niedawnym wywiadzie, że otrzymane zdjęcia pokazują, że Tajlandczycy uprowadzeni przez Hamas wciąż żyją, co dodaje pewności w tej napiętej sytuacji. Dodał, że trwające negocjacje wskazują na możliwość uwolnienia w przypadku tymczasowego zawieszenia broni.

Niedawny konflikt wywarł znaczący wpływ na społeczność tajską w Izraelu ze względu na doniesienia o porwaniach, obrażeniach i ofiarach śmiertelnych. W sumie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o 24 uprowadzeniach i 34 ofiarach śmiertelnych, a repatriowano ponad 7,000 XNUMX osób.

Minister pracy Phiphat Ratchakitprakarn szczegółowo opisał trudną sytuację finansową tajskich pracowników w Izraelu, wyjaśniając, że wielu z nich zostaje w Izraelu, aby wypełnić zobowiązania finansowe, w obawie przed niemożnością znalezienia porównywalnej pracy gdzie indziej. Zauważył, że sytuacja pozostaje złożona, ponieważ rząd Tajlandii w dalszym ciągu monitoruje swoich obywateli i zapewnia im wsparcie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.