NBTC zatwierdza fuzję 3BB i AWN

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Krajowa Komisja ds. Radiofonii i Telekomunikacji (NBTC) wyraziła zgodę na połączenie dostawcy usług internetowych 3BB z Advanced Wireless Network (AWN), spółką zależną AIS. Decyzja została podjęta przy czterech z pięciu komisarzy głosujących za, przy jednej osobie wstrzymującej się.

Dzięki tej fuzji AIS staje się największym tajlandzkim dostawcą stacjonarnego szerokopasmowego Internetu, z łączną bazą użytkowników wynoszącą 4.69 miliona, wyprzedzając 3.8 miliona klientów True Corporation. AIS i 3BB indywidualnie obsługują 2.38 mln i 2.31 mln gospodarstw domowych, a państwowy National Telecom ma 1.8 mln klientów.

Zarząd NBTC postawił trzy kluczowe warunki, które AWN ma spełnić po fuzji. Po pierwsze, firma musi ściśle przestrzegać przepisów NBTC dotyczących opłat za usługi, które obejmują utrzymanie cen istniejących pakietów przez minimum pięć lat i utrzymanie dotychczasowej jakości obsługi dotychczasowych klientów.

Po drugie, AWN ma obowiązek wspierać konkurencję rynkową poprzez zapewnienie małym przedsiębiorcom swobodnej konkurencji oraz dzierżawę swojej sieci telekomunikacyjnej w celu rozszerzenia zasięgu geograficznego. AWN ma również za zadanie sformułować plan rozszerzenia stacjonarnego dostępu szerokopasmowego i stacjonarnego dostępu bezprzewodowego na obszary nieusługowe w ciągu najbliższych pięciu lat przy minimalnej inwestycji wynoszącej 10 miliardów bahtów.

Wreszcie AWN ma obowiązek co sześć miesięcy przedkładać NBTC sprawozdanie ze swojej działalności gospodarczej przez okres co najmniej pięciu lat. Warunki te mają na celu zapewnienie uczciwych praktyk rynkowych i rozwój dostępu szerokopasmowego w całej Tajlandii.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.