Brytyjczyk aresztowany po rzekomym upuszczeniu broni w klubie nocnym Rawai

Rawaj –

Brytyjczyk został aresztowany po tym, jak rzekomo upuścił broń w lokalu rozrywkowym w Rawai, zwracając tym samym uwagę organów ścigania. Według doniesień opuścił nawet Tajlandię i wrócił, zanim został aresztowany.

Policja w Chalong powiedziała Phuket Express, że wczoraj, w poniedziałek (13 listopadath), aresztowali mężczyznę, którego publicznie zidentyfikowali jedynie jako MR. JAMAAL, obywatel brytyjski (nie podano jego wieku). Jest podejrzanym poszukiwanym w Tajlandii na podstawie nakazu aresztowania wydanego przez Sąd Prowincji Phuket. Jest oskarżony o nielegalne posiadanie broni palnej i noszenie jej w miejscach publicznych.

Do aresztowania doszło po tym, jak podejrzany wszedł niedawno do niezidentyfikowanego lokalu rozrywkowego w Rawai. Rzekomo przez przypadek upuścił broń przed lokalem. Następnie ochroniarze znaleźli na podłodze pistolet Glock 19. Lokal rozrywkowy natychmiast zgłosił incydent policji w Rawai, ale podejrzany rzekomo uciekł. Następnie według doniesień Jamaal natychmiast opuścił Tajlandię następnego ranka, najwyraźniej świadom, że jest poszukiwany przez władze.

Policji w Chalong udało się zidentyfikować Jamaala i zwróciła się do tajskich sądów o wydanie formalnego nakazu aresztowania, w wyniku którego pan Jamaal zdecydował się wrócić do Tajlandii i Phuket, mając nadzieję, że trop w sprawie upuszczonej broni został zatarty. Tak nie jest. Następnie policja ustaliła, że ​​Brytyjczyka rzekomo powiązano z wieloma przestępstwami w rejonie Phuket. Według doniesień był już wcześniej więziony w swoim kraju z powodu wielu spraw, takich jak sprzedaż nielegalnych narkotyków i broni palnej.

W chwili publikacji prasy pan Jamaal przebywał w areszcie policyjnym i nie wydał natychmiast oświadczenia prasie ani nie było wiadomo, czy korzystał z usług adwokata.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.