Śmiertelne postrzelenie nauczyciela w Bangkoku doprowadziło do propozycji wprowadzenia zakazu posiadania broni w miejscach publicznych

Krajowy —

Minister spraw wewnętrznych Tajlandii Anutin Charnvirakul ujawnił, że planuje zaostrzyć przepisy dotyczące kontroli broni, zakazując wszystkim, w tym osobom posiadającym legalne pozwolenie, noszenia broni w miejscach publicznych, z wyjątkiem upoważnionych urzędników państwowych.

Anutin nawiązał do niedawnego brutalnego incydent strzelaniny w biały dzień w Bangkoku, co doprowadziło do tragicznej śmierci nauczycielki i poważnych obrażeń ucznia. Nauczyciel został śmiertelnie trafiony zabłąkaną kulą, prawdopodobnie wystrzeloną przez rywala rannego ucznia.

W świetle tego incydentu Anutin ujawnił, że w poniedziałek 13 listopada konsultował się już z Departamentem Administracji Prowincjonalnej (DOPA) w sprawie ewentualnych poprawek do tajlandzkich przepisów dotyczących broni, aby ograniczyć posiadanie broni w miejscach publicznych wyłącznie do upoważnionych urzędników.

Obecnie osoby posiadające legalne zezwolenie mogą nosić broń w miejscach publicznych w celu samoobrony.

Minister zasugerował całkowity zakaz tej praktyki, powołując się na incydent ze strzelaniną, i podkreślił, że kraj potrzebuje jeszcze bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących broni palnej.

TPN Media zauważa, że ​​prawie 90 procent użycia broni palnej w Tajlandii wynika z nielegalnego jej posiadania, a nie z legalnego użycia, oraz że krytycy stwierdzili, że problemem nie jest zaostrzenie przepisów dotyczących broni, ale raczej kontrolowanie użycia broni przez przestępców mających dostęp do broni palnej.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/