W miarę jak przygotowywane są ostateczne przepisy dotyczące marihuany, które mają zostać przedłożone tajlandzkiemu parlamentowi, przeciwne grupy przygotowują się do debaty

Krajowy-

14 listopada 2023 r. dr Cholnan Srikaew, Minister Zdrowia Publicznego, ujawnił tajskim mediom krajowym informacje na temat niedawnego spotkania w celu opracowania projektu ustawy o marihuanie i konopiach.

Po wysłuchaniu zasad najnowszego projektu po spotkaniu dr Cholnan oświadczył tajskim reporterom, że poprawka ma na celu wyjaśnienie i wyznaczenie granicy pomiędzy celami rekreacyjnymi a aspektami medycznymi. Doktor Cholnan wyraził swoją troskę o zdrowie obywateli i zachęcał do stosowania marihuany w celach zdrowotnych i medycznych, stosując jasne standardy.

Tajlandzcy reporterzy pytani o niedawny projekt ustawy „Zakaz używania marihuany w celach rekreacyjnych” dr Cholnan odpowiedział, że nie zapoznał się z całym projektem ustawy o marihuanie i konopiach, zgodził się jednak z zasadami zawartymi w przepisach dotyczących używania Marihuana w niektórych miejscach, np. ekstrakty THC zawierające więcej niż 0.2 procent THC, jest uważana za substancję nielegalną i nielegalne.

Jednakże dr Cholnan dodała, że ​​omówiona zostanie dalsza analiza, czy części marihuany, takie jak pączek, korzeń, liść i tkanki, nie spełniają kryteriów THC oraz czy mogą powodować negatywne skutki i uzależnienie od palaczy.

Tajlandzcy reporterzy zapytani, czy nowa ustawa będzie miała wpływ na sektor prywatny, czy nie, dr Cholnan stwierdził, że tajskie prawo jest tworzone w odniesieniu do aspektów zdrowotnych i medycznych jako najważniejszych, a wszystko, co naruszałoby to prawo, zostanie uznane za nielegalne, stwierdzając, że aspekty ekonomiczne nie były brane pod uwagę w projekcie ustawy.

Oczekuje się, że projekty ustaw zostaną poddane przeglądowi przez różne komisje i grupy, zarówno zwolenników, jak i przeciwników marihuany, w ciągu najbliższych kilku tygodni, zanim prawdopodobnie trafią do parlamentu w celu głosowania już w grudniu. Czas pokaże, jak projekty ustaw wpłyną na tajski przemysł marihuany, czy wprowadzą wyraźny zakaz używania rekreacyjnego, czy zamiast tego zaostrzą przepisy i zasady.

Szacuje się, że od czasu dekryminalizacji tej rośliny w połowie 6,000 r. w całej Tajlandii otwarto około 2022 sklepów z konopiami indyjskimi, ale pomiędzy różnymi grupami interesu o zupełnie odmiennych celach toczy się bitwa polityczna. Wiele przychodni, szczerze mówiąc, koncentruje się na rekreacyjnym używaniu konopi indyjskich i ostrożnie czeka, aby zobaczyć, czy ostateczny projekt przepisów wpłynie na ich działalność. Jak jednak stwierdzono, przedstawiciele i aktywiści branży konopnej są również zaangażowani w prawne opracowywanie ostatecznych przepisów dotyczących konopi indyjskich i z pewnością dzielą się swoimi poglądami i opiniami.

Obecny tajski minister spraw wewnętrznych, Anutin Charnvirakul, który przewodził inicjatywie na rzecz legalizacji i dekryminalizacji marihuany w Tajlandii, gdy był ministrem zdrowia publicznego w 2022 r., również z pewnością będzie miał coś do powiedzenia w sprawie ostatecznych zasad i przepisów, nawet jeśli będzie to za kulisami – zauważa TPN.

Będziemy nadal uważnie monitorować tę historię przez kilka następnych tygodni.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/