Kierowca aresztowany po zaparkowaniu sedana z fałszywą czerwoną tablicą rejestracyjną na komisariacie policji w Phuket

Phuket -

Kierowca został aresztowany po tym, jak zatrzymał swojego sedana, aby skorzystać z toalety na komisariacie policji drogowej w Phuket. Ustalono, że posługuje się fałszywymi czerwonymi tablicami rejestracyjnymi.

Policja autostradowa w Phuket powiedziała Phuket Express, że w ubiegły weekend wspomniany kierowca zatrzymał się w toalecie w biurze Phuket Highway w Thalang. Policja stwierdziła, że ​​sedan był podejrzany, ponieważ wydawał się za stary, aby mieć czerwone tablice rejestracyjne, zarezerwowane dla nowo zakupionych pojazdów.

Policja poprosiła kierowcę o sprawdzenie swojego sedana. Ustalili, że sedan był już wcześniej zarejestrowany z białą tablicą rejestracyjną. Kierowca przyznał, że korzystał z czerwonej tablicy, aby uniknąć windykacji finansowej. Powiedział, że nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić miesięczne raty za sedana i miał nadzieję, że fałszywa tablica rejestracyjna zrazi firmę finansową do łez.

Kierowca został zabrany na komisariat policji w Thalang, gdzie usłyszał zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami. „Phuket Express” zauważył, że policja autostradowa w Phuket nie podała żadnych dalszych szczegółów na temat kierowcy, takich jak jego imię i nazwisko czy wiek.

„Puket Express” zauważył, że każdy komisariat policji drogowej w Tajlandii zapewnia bezpłatne usługi dla kierowców oraz bezpłatne toalety i łazienki. Niektóre komisariaty policji drogowej zapewniają nawet podstawowe, bezpłatne pokoje do spania dla kierowców i ich rodzin. Ma to na celu zachęcenie kierowców do unikania zasypiania za kierownicą.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.