Diugoń uratowany po tym, jak utknął w pobliżu plaży w Trang podczas odpływu

Trang –

Diugoń został uratowany po tym, jak utknął w pobliżu plaży podczas odpływu na wyspie Libong.

Departament Zasobów Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że na początku tego tygodnia grupa wolontariuszy zajmujących się zwierzętami powiadomiła ich, że w odległości około 500 metrów od plaży na wyspie Libong znaleźli żywego diugonia.

Przybyli na miejsce, aby znaleźć osieroconego diugonia, ale na szczęście na zwierzęciu nie znaleziono żadnych ran. Następnie ochotnicy wciągnęli diugonia z powrotem do morza, którzy wierzyli, że diugoń znalazł trawę morską w pobliżu plaży i nie był w stanie wrócić do morza do czasu rozpoczęcia odpływu.

Dwa dni po incydencie na mieliźnie urzędnicy DMCR za pomocą drona zajęli diugoń. Znaleźli zdrowego diugonia jedzącego trawę morską i według nich był to ten sam diugoń, którego uratowali.

„Phuket Express” zauważa, że ​​diugoń jest jednym ze zwierząt objętych rezerwacją w Tajlandii który jest prawie wymarły. Trang jest domem wielu diugoni ze względu na dużą ilość trawy morskiej.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.