Małpa znaleziona błąkająca się w parku publicznym w mieście Phuket

Phuket -

Niedawno znaleziono małpę błąkającą się po drzewie w parku publicznym w mieście Phuket.

Dyrektor Centrum Edukacji Przyrody i Dzikiej Przyrody Khao Phra Thaeo, pan Pongchart Chuahom, powiedział The Phuket Express, że w środę (29 listopadath) zostali powiadomieni przez pracownika Biura Turystyki i Sportu Phuket, które znajduje się w parku publicznym Saphan Hin w podokręgu Talad Yai, o niezwykłej obserwacji w tym obszarze.

Odpowiednie władze przybyły na miejsce i znalazły makaka pigoogoniastego na szczycie drzewa w pobliżu biura. Wildlife Center i Fundacja Kusoldharm planują pomóc małpie. Nie było jednak jasne, czy małpa została złapana w ostatni weekend.

Linia Phuket Express zauważyła, że ​​park publiczny Saphan Hin nie jest miejscem, w którym normalnie można spotkać małpy. Miejsca na Phuket, gdzie można zobaczyć mnóstwo małp, to wzgórze Rang w Talad Nuea, miasto Phuket, wzgórze Toh Sae i Koh Sirey w Rassada. Z parku publicznego Saphan Hin do tych trzech miejsc jest około sześciu kilometrów.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.