Panipak zdobywa kolejne złoto podczas World Grand Prix

ZDJĘCIE: Tajlandzkie Stowarzyszenie Taekwondo

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajska lekkoatletka Panipak „Tennis” Wongpattanakit zatriumfowała podczas World Taekwondo Grand Prix 2023, dodając kolejny złoty medal do swojej imponującej kolekcji.

W zawodach rozgrywanych w Manchesterze w Anglii gwiazda tajskiego taekwondo zwyciężyła w kategorii do 49 kg, pokonując w rundzie finałowej Hiszpankę Adelinę Serrano Iglesias wynikiem 2:0 (5-2, 5-2).

ZDJĘCIE: Tajlandzkie Stowarzyszenie Taekwondo

To najnowsze osiągnięcie zwiększa łączną liczbę złotych medali Panipaka na zawodach World Taekwondo Grand Prix do 12, co stanowi najwyższą liczbę wśród wszystkich zawodniczek. 26-letni mistrz Tajlandii ma na swoim koncie prestiżowe wyróżnienia z Igrzysk Olimpijskich w 2020 r. i Igrzysk Azjatyckich w 2022 r.

ZDJĘCIE: Tajlandzkie Stowarzyszenie Taekwondo

Premier Srettha Thavisin pogratulował Panipak jej ostatniego zwycięstwa, wyrażając uznanie dla jej wkładu w postaci sezonowego prezentu dla narodu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.