Songkran oficjalnie zostaje wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO w Tajlandii

Krajowy-

5 grudnia 2023 roku Kowit Phakamas, Dyrektor Generalny Tajskiego Departamentu Promocji Kultury, publicznie ogłosił rejestrację Festiwalu Songkran w Tajlandii jako niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości przez UNESCO.

Posiedzenie komisji międzyrządowej odbyło się w Kasane City w Republice Botswany o godzinie 5:00 w dniu 6 grudnia 2023 r. w ramach 18. edycji Ochrony Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

Kowit z radością przekazał Tajom wspaniałą wiadomość, że UNESCO zarejestruje festiwal Songkran jako niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości, co pozwoli zachować narodową mądrość kulturową.

Ponadto wzmocniłoby to wzajemną wiedzę i zrozumienie dla obcokrajowców mieszkających w Tajlandii różnorodności różnic kulturowych. Rozgłosiłoby to „miękką siłę” na arenie międzynarodowej, co pobudzi tajską gospodarkę i wygeneruje dochody finansowe dla kraju, powiedział Kowit.

Rząd Tajlandii zorganizuje paradę z okazji święta Songkran na cześć „Dziedzictwa kulturowego ludzkości” w ratuszu miejskim i Wat Suthat w Bangkoku 7 grudnia o godzinie 6:00. W uroczystości tej weźmie udział premier Tajlandii, pan Srettha Thavisin, w rządzie, i urzędnicy państwowi uczestniczą.

TPN Media zauważa, że ​​niedawno przywódca tajskiej partii Pheu Thai Paetongtarn Shinawatra zaproponował, aby Songkran trwał miesiąc, co doprowadziło wielu do przekonania, że ​​oznacza to walki wodne trwające trzydzieści dni, co wywołało poważne obawy i krytykę ze strony działaczy na rzecz ochrony środowiska i wielu obcokrajowców, którzy nie lubią festiwalu wody.

Wyjaśniła jednak, że miała na myśli jedynie miesiąc wydarzeń kulturalnych, koncertów, dekoracji, targów i festiwali, pozostawienie obecnych dni obchodów święta wody bez zmian w obecnych prowincjach. W większości prowincji Songkran walki wodne trwają trzy dni, np. 13-15 w Bangkoku. Jednak Pattaya często trwa osiem dni lub dłużej i nie oczekuje się, że to się zmieni.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/