Ćwiczenia „Sky Doctor” odbyły się w Phang Nga

KOMUNIKAT PRASOWY:

Minister zdrowia publicznego dr Cholnan Srikaew zainaugurował ćwiczenia w transporcie lotniczym „SKY Doctor” w prowincji Phang Nga, prezentując poprawę tajlandzkiej służby ratownictwa medycznego.

W tym wydarzeniu, będącym ważnym wydarzeniem w zakresie reagowania kryzysowego, uczestniczyli wysocy rangą urzędnicy, w tym stały sekretarz ds. zdrowia publicznego dr Opas Karnkawinpong, a także personel administracyjny, lekarze, wiejscy wolontariusze zajmujący się zdrowiem i przedstawiciele różnych agencji.

Porucznik Atchariya Pangma, Sekretarz Generalny Narodowego Instytutu Medycyny Ratunkowej, poinformował uczestników o postępach i celach projektu.

Doktor Cholnan poprowadził wycieczkę w celu inspekcji łodzi pogotowia ratunkowego i był świadkiem demonstracji na żywo procedury transportu powietrznego „SKY Doctor” na tymczasowym lądowisku dla helikopterów szkoły Koh Yao Wittaya. Ćwiczenia te stanowią część wysiłków Ministerstwa mających na celu utworzenie specjalnego zespołu ratownictwa medycznego, którego zadaniem będzie zwiększenie szybkości i efektywności transportu pacjentów w stanie krytycznym, zwiększenie dostępności pilnej opieki medycznej oraz zwiększenie szans pacjentów na przeżycie.

Porucznik Atchariya podkreślił, że głównym celem transportu lotniczego pacjentów jest ich szybkie i bezpieczne przemieszczanie. Chociaż wydarzenie to miało przede wszystkim charakter demonstracyjny, umożliwiło natychmiastowe rozpoczęcie faktycznego transportu pacjentów z dzielnicy Koh Yao i pobliskich obszarów.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.