Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: Wybuch fabryki fajerwerków zabija 23 osoby i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 15 stycznia do niedzieli 21 stycznia 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. Pojawiły się obawy dotyczące zachowania dwóch zagranicznych turystów w Wat Chiang Man, szanowanej świątyni buddyjskiej w Chiang Mai, po tym, jak zaobserwowano ich opalających się na terenie świątyni.

Biuro okręgowe Phra Nakhon poinformowało opinię publiczną o wirusowych zdjęciach dwóch zagranicznych turystów w bikini opalających się w Sanam Luang w Bangkoku, wywołując kontrowersje w tajskich mediach społecznościowych.

Policja turystyczna w Chiang Mai przeprowadziła wywiad z dwoma turystami, którzy 14 stycznia opalali się w strojach kąpielowych na terenie starej świątyni w Chiang Mai, wywołując kontrowersje w tajskich mediach społecznościowych dotyczące stosowności.

Ta historia zdominowała tajskie media społecznościowe w zeszłym tygodniu.

2. Fałszywe zeznania męża ujawniają szokujący zwrot akcji: tajlandzkie nastolatki narażone na brutalną napaść i morderstwo psychicznie chorej kobiety w Sa Kaeo.

Policja odkryła, że ​​Panyi nie było na miejscu zbrodni, a przestępstwa popełniło 5 nastolatków w wieku od 13 do 16 lat.

3. Tajskie media krajowe doniosły o wypadku w fabryce sztucznych ogni w Mueang w Suphanburi, w wyniku którego zginęły 23 osoby, a 6 zostało rannych, co potwierdzono w chwili publikacji prasy.

Tajlandzkie media podały, że fabryka fajerwerków eksplodowała już 30 listopada 2022 r., powodując śmierć 1 osoby i 4 obrażenia.

4. Policja przy zaporze Samae otrzymała zgłoszenie o wypadku dotyczącym pęknięcia zawiesia dźwigu, w wyniku którego jedna osoba zginęła, a jedno odniosło obrażenia wśród pracowników budowlanych przy Rama 2 Road, Soi 72, Bang Khun Thian, Bangkok.

Dwie ofiary to technicy mechatronicy.

5. Na miejscu stwierdzono śmierć maszynisty po tym, jak pociąg jadący z Bangkoku do Chiang Mai zderzył się z ciężarówką z przyczepą w dzielnicy Chum Saeng.

Sześć innych osób odniosło obrażenia, w tym niezidentyfikowany kierowca ciężarówki.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.