Sonduj wirusowe wideo przedstawiające obcokrajowca z lwiątkiem w Bentley w Pattaya: właściciel niezidentyfikowany, ponieważ władze rozważają zaostrzenie przepisów

Pattaya—

5 stycznia 30 r. o godzinie 23:2024 urzędnicy tajlandzkich parków narodowych, urzędnicy ds. ochrony dzikiej przyrody i roślin, policja turystyczna w Pattaya i odpowiednie agencje przeprowadziły kontrolę właściciela domu w Khao Pratumnak Soi 5, Banglamung, Chonburi, w związku z obcokrajowcem, który prawdopodobnie prowadził samochód. Bentley z lwiątkiem w Pattaya.

Więcej o wirusowych kontrowersjach związanych z obcokrajowcem w kabriolecie Bentleyem z lwiątkiem jadącym po Pattaya City TUTAJ.

ZDJĘCIE: Khaosod

Z raportu policji wynika, że ​​w dwóch zagrodach znaleziono lwiątko, 4-miesięczną samicę i trzy inne psy, jednak w posiadłości nie zastały zagranicznego właściciela.

Jak podała policja, założono, że cudzoziemiec widoczny na filmie jest obywatelem Sri Lanki, a Bentley to samochód wynajęty z Phuket.

Początkowo ustalono, że lwiątko jest legalnie zarejestrowane w Ratchaburi, a pierwotną właścicielką była Tajka, publicznie identyfikowana jedynie jako pani Sawangjit – podała policja. Policja skontaktowała się z Sawangjitem z prośbą o dalsze przesłuchanie w sprawie własności lwiątka i w jaki sposób cudzoziemiec był w to zamieszany.

W odpowiedzi na incydent prawnik właściciela lwiątka, którego nazwisko nie zostało ujawnione, otrzymał od właściciela lwa upoważnienie do negocjacji z policją. Prawnik oświadczył, że dokumentacja dotycząca własności lwiątka zostanie przedstawiona do 24 stycznia. Początkowo policja negocjowała z prawnikiem kontrolę lwiątka.

Sam cudzoziemiec nie został publicznie zidentyfikowany, a jego miejsce pobytu jest obecnie nieznane, a niektóre inne tajskie media spekulują, że mógł opuścić Tajlandię z powodu wideo przedstawiającego lwa, które stało się wirusowe na całym świecie, co spotkało się z ostrą krytyką i obawami, szczególnie ze strony organizacji i grup zajmujących się dziką fauną i florą . Nie jest to jasne i niepotwierdzone, gdyż z innych raportów wynika, że ​​cudzoziemiec planuje spotkać się z policją, przedstawiając odpowiednie dokumenty. Cudzoziemiec współpracował jednak z policją pośrednio poprzez swojego prawnika.

Tymczasem Tajski Departament Parków Narodowych publicznie ujawnił, że ostatnia liczba osób ubiegających się o pozwolenie na posiadanie lwów w całym kraju, zarówno osób fizycznych, jak i prawnych, wyniosła zaledwie 24, w sumie 153 lwy. Niektórzy z nich byli właścicielami prywatnymi, a inni organizacjami zajmującymi się dziką przyrodą i ogrodami zoologicznymi.

Tego samego dnia pan Atthaphon Charoenchansa, dyrektor generalny Departamentu Parków Narodowych, zainicjował pomysł zakazania osobom prywatnym posiadania potencjalnie niebezpiecznych zdziczałych zwierząt, ponieważ uznano je za niepotrzebne, chyba że są to osoby prawne, takie jak ogrody zoologiczne lub rezerwaty dzikiej przyrody.

Kontrolowane dzikie zwierzęta uważane za niebezpieczne zdziczałe to gepardy, lwy, jaguary, goryle górskie, goryle, szympansy, bonobo, orangutany sumatrzańskie, orangutany z Borneo i anakondy zielone, powiedział Atthaphon.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.