Trzy kierunki podróży w Tajlandii znalazły się na liście 2023 najlepszych zielonych kierunków podróży w 100 r

KOMUNIKAT PRASOWY:

Trzy destynacje turystyczne w Tajlandii zostały wyróżnione w rankingu 2023 najlepszych zielonych kierunków podróży 100.

Te miejsca docelowe to podokręg Nai Wiang w prowincji Nan, podokręg Mueang Kao w prowincji Sukhothai i dystrykt Khlong Thom w prowincji Krabi.

Minister Turystyki i Sportu Pani Sudawan Wangsuphakijkosol wręczyła przedstawicielom wszystkich trzech obszarów godło „2023 historii Green Destination 100”.
Administracja Wyznaczonych Obszarów dla Turystyki Zrównoważonej (DASTA) rygorystycznie promuje projekty zrównoważonej turystyki. W Nai Wiang w prowincji Nan skupiono się na zarządzaniu odpadami turystycznymi poprzez procesy społeczne na starym mieście.

Mueang Kao z prowincji Sukhothai kładzie nacisk na ochronę przyrody, aby chronić obiekty turystyki kulturowej przed wtargnięciem zwierząt. W Khlong Thom w prowincji Krabi nacisk kładziony jest na zarządzanie lasami w górnym biegu rzeki i ich utrzymanie oraz ponowne zalesianie w celu ochrony i utrzymania bazy zasobów turystycznych.

Osiągnięcie tych trzech kierunków turystycznych zostało docenione przez Fundację Green Destinations z siedzibą w Holandii.

Od 2020 r. cztery tajskie obszary turystyczne znajdują się w pierwszej setce. Należą do nich podokręg Chiang Khan, prowincja Loei w 100 r., Nai Wiang w prowincji Nan w 2020 r. i 2020 r., Mueang Kao w prowincji Sukhothai w 2021 r. oraz Ko Mak w Prowincja Trat w 2021 r.

W tym roku DASTA planuje rozwinąć siedem kolejnych ośrodków turystycznych według standardowych kryteriów w prowincjach Trat, Chonburi, Sukhothai, Loei, Nan, Suphanburi i wokół dorzecza jeziora Songkhla.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.