Fala dengi uderza w prowincje Tajlandii z liczbą ponad 8,000 przypadków

KOMUNIKAT PRASOWY:

Gorączka denga stała się poważnym problemem w Tajlandii, a Departament Kontroli Chorób (DDC) zgłosił w styczniu ponad 8,000 13 infekcji i XNUMX ofiar śmiertelnych.

Dyrektor generalny DDC Thongchai Keeratihuttayakorn podkreślił gwałtowny wzrost liczby przypadków o 91.25% w porównaniu ze styczniem poprzedniego roku, kiedy to zachorowało 4,286 osób, odnotowując, że do tej pory aż 8,197 osób zaraziło się tą chorobą.

Gorączka denga, infekcja wirusowa przenoszona przez komary Aedes, występuje powszechnie w regionach tropikalnych i subtropikalnych. Objawy obejmują wysoką gorączkę, silne bóle głowy, bóle mięśni i stawów, nudności, wymioty, wysypki skórne i obrzęk węzłów chłonnych. Choroba stwarza większe ryzyko dla dzieci w wieku od pięciu do 14 lat, przy czym większość przypadków odnotowano w południowej i środkowej części Tajlandii.

Ofiary śmiertelne odnotowane w tym roku obejmowały 11 prowincji, a najstarsza ofiara miała 65 lat. Aby zwalczyć rozprzestrzenianie się wirusa, Thongchai zalecił, aby szpitale leczące pacjentów z dengą zapewniały innym osobom zapobiegawczy krem ​​lub spray przeciw komarom.

Dyrektor Generalny DDC podkreślił, że natychmiastowa pomoc lekarska jest koniecznością dla każdego, kto ma gorączkę, zwłaszcza jeśli znajduje się w pobliżu zdiagnozowanego pacjenta, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa i chronić zdrowie publiczne.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.