Nielegalny przewodnik wycieczek zagranicznych aresztowany na Starym Mieście w Phuket

Phuket -

Na Starym Mieście w Phuket aresztowano nielegalnego zagranicznego przewodnika turystycznego.

Policja turystyczna w Phuket powiedziała Phuket Express, że we wtorek (6 lutegoth) dokonali inspekcji sklepu na Starym Mieście w Phuket po otrzymaniu powiadomienia od zaniepokojonych obywateli w sprawie nielegalnych przewodników turystycznych.

Zatrzymali podejrzanego zidentyfikowanego jako 31-letni Chang Ting w Soi Rommanee. „Phuket Express” zauważył, że policja turystyczna w Phuket nie ujawniła jego narodowości, a jedynie stwierdziła, że ​​nie jest Tajlandczykiem.

Został zabrany na komisariat policji miasta Phuket, gdzie usłyszał zarzuty pracy bez pozwolenia na pracę i nielegalnego przewodnika wycieczek.

Phuket Express zauważa, że ​​przewodnik turystyczny jest zajęciem chronionym w Tajlandii i obcokrajowcy nie mogą pracować w tym zawodzie, nawet jeśli mają pozwolenie na pracę.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.