Rząd Tajlandii wprowadza pomieszczenia bezpyłowe zapewniające ochronę przed cząstkami PM2.5

KOMUNIKAT PRASOWY:

Ministerstwo Zdrowia Publicznego ogłosiło plany utworzenia w 30 województwach „bezpyłowych” pomieszczeń szpitalnych, które mają chronić pacjentów z grupy ryzyka przed niekorzystnym wpływem zanieczyszczeń PM2.5. Decyzja została podjęta po doniesieniach dotyczących ponad 10,000 1,407 osób dotkniętych drobnymi cząstkami stałymi, przy czym XNUMX osób wymagało natychmiastowej opieki w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Prowincje przeznaczone dla tych specjalnych pomieszczeń to Chiang Mai, Chiang Rai, Lamphun, Mae Hong Son, Phitsanulok oraz obszary w regionie metropolitalnym Bangkoku, których celem jest ochrona grup szczególnie wrażliwych, takich jak osoby starsze, dzieci, kobiety w ciąży i osoby cierpiące na choroby przewlekłe jak astma i choroby serca.

Najnowsze dane uwydatniły pogarszającą się sytuację PM2.5 w całym kraju, przy czym w 44 prowincjach odnotowano poziomy powyżej bezpiecznego progu 37.5 μg/m3. Administracja Metropolitalna Bangkoku (BMA) zidentyfikowała czynniki zewnętrzne, w szczególności dym z sąsiedniego kraju, jako znaczące czynniki przyczyniające się do niezdrowego poziomu PM2.5 odnotowanego w 26 obszarach Bangkoku.

W odpowiedzi na kryzys związany z zanieczyszczeniem gubernator Bangkoku Chadchart Sittipunt zwrócił uwagę na kwestię wypalania ścierniska przez rolników, co jest praktyką wynikającą z ograniczeń ekonomicznych. BMA rozpoczyna inicjatywę wypożyczania rolnikom traktorów i pras do słomy, zachęcając do stosowania alternatywnych praktyk w zakresie spalania i promując dodatkowy dochód poprzez sprzedaż bloków słomy ryżowej.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.