Wiele hałasu o spodnie ze słoniami w Tajlandii

W ciągu ostatnich kilku dni różni tajscy politycy i urzędnicy rządowi trafiali na pierwsze strony gazet, przynajmniej w wiadomościach w języku tajskim, ze spójnymi aktualizacjami tego, co nazywają palącym problemem – spodniami słonia.

W szczególności ich obawy dotyczyły nielegalnego importu spodni w kształcie słonia z Chin oraz tego, jak tajscy urzędnicy uważają, że ceny podcinają ceny spodni w kształcie słoni produkowanych w Tajlandii.

Tajlandia uważa spodnie w kształcie słonia, powszechnie widywane wśród turystów, a zwłaszcza turystów z plecakiem, za „miękką siłę” i symbol mody w tym kraju. Cóż, przynajmniej niektórzy tajscy urzędnicy tak robią. Nie wszyscy przepadają za spodniami w kształcie słoni i nie wszyscy uważają, że są one szczególnie modne, jak wynika z ostatnich sprzecznych i niepotwierdzonych raportów tajlandzkiej komisji ds. mody Soft Power.

Rzeczywiście, niektórzy internauci debatowali, czy spodnie w kształcie słonia w ogóle można uznać za prawdziwą miękką siłę.

Tak czy inaczej, szczerze mówiąc, spodnie są szczególnie popularne wśród azjatyckich turystów, a według wielu tajskich sprzedawców sprzedaż jest bardzo wysoka. Jednak rosnące obawy związane z zalewaniem rynku niskiej jakości podróbkami spoza Tajlandii skłoniły rząd Tajlandii do podjęcia działań.

Oczekuje się, że między innymi organy ścigania zaangażują się w całą Tajlandię, aby zapewnić, że spodnie w kształcie słonia sprzedawane w sklepach są wyprodukowane w Tajlandii.

Reakcja na całe zamieszanie wokół nielegalnie importowanych spodni w kształcie słonia była w ciągu ostatnich kilku dni zróżnicowana, a nawet czasami nawet komiczna, przy czym niektórzy twierdzą, że jest to poważny problem, który kosztuje wielu biednych Tajów pieniądze, a inni twierdzą, że przypomina to burzę w kraju. sytuacja z filiżanką herbaty.

Co myślisz? Czy nosisz spodnie w kształcie słonia? Czy uważacie, że są modne? Powiedz nam o godz [email chroniony].

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.