Gubernator tajskiego urzędu ds. turystyki ogłasza plany zorganizowania światowego festiwalu Songkran w celu zwiększenia przychodów z turystyki

Krajowy-

W dniu 8 lutego 2024 r. pani Thapanee Kiatphaibool, gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT), złożyła oświadczenie w sprawie spotkania przygotowawczego do Światowego Festiwalu Songkran we współpracy z Ministerstwem Kultury, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, sektorem prywatnym oraz odpowiednie agencje. Spotkanie zaplanowano na przyszły tydzień.

Na spotkaniu przygotowawczym omawiane będą plany działań, lokalizacje i budżety. Według Thapanee Światowy Festiwal Songkran miał na celu wygenerowanie dochodu o wartości większej niż w okresie przed pandemią w 2019 r.

Planowane najważniejsze miejsca w Bangkoku to Ratchadamnoen Road, Siam Square, ICONSIAM, Asiatique i rzeka Chao Phraya.

Inne popularne miejsca turystyczne w innych prowincjach, takie jak Pattaya, Phuket, Chiang Mai i Hat Yai, miałyby motyw Songkran o północy, aby przyciągnąć turystów zagranicznych, zwłaszcza malezyjskich. Jednak według Thapanee Światowy Festiwal Songkran odbędzie się w 76 prowincjach Tajlandii i 50 okręgach Bangkoku.

Thapanee dodał ponadto, że Światowy Festiwal Songkran to kolejne duże wydarzenie turystyczne po obchodach chińskiego Nowego Roku, które w czasie długich wakacji odwiedza około 177,000 28,000 chińskich turystów. Jednak 5 lutego 2024 roku Tajlandię odwiedziło ponad 2019 XNUMX chińskich turystów, co stanowi podobną liczbę w porównaniu z rokiem XNUMX.

Celem Thapanee było zwiększenie liczby turystów do 100,000 2024 osób dziennie, a do końca 36.5 r. szacunkowa liczba turystów ogółem wyniesie XNUMX mln. Obecnie uważa się, że ożywienie na zagranicznym rynku turystycznym jest dobrą przyczyną rozwoju turystyki w Tajlandii i krajowych rynków turystycznych.

Jednak coraz większa liczba Tajów pokazała, że ​​wolą podróżować na krótkich dystansach samochodami osobowymi. Sektory prywatne powinny podążać za tym trendem, dostosowując koncepcję wielofunkcyjnego zastosowania do swojej działalności o unikalnej tożsamości. Na przykład hotel ma przestrzeń coworkingową i restaurację, w której można szczególnie zamówić dostawę, stwierdził Thapanee.

Przeczytaj najnowszy artykuł na temat Światowego Festiwalu Songkran, który w kwietniu będzie obchodzony przez 21 dni.

Przeczytaj nasz artykuł wstępny, aby dowiedzieć się, co to oznacza dla Songkran w kontekście wydłużonego okresu i czy to naprawdę oznacza 21 dni zabawy w wodzie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.