Brytyjski turysta zaginął po wypadku kajaka w Surat Thani

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Brytyjski turysta zaginął po nieszczęśliwym wypadku podczas pływania kajakiem przy tamie Rajjaprabha w prowincji Surat Thani. Służby podały, że wczoraj rano (24 lutego) 11-letni Gowribalan Shanghaman spadł z kajaka do wód tamy, co zapoczątkowało akcję poszukiwawczo-ratowniczą.

Shanghaman wraz z osobą towarzyszącą wyruszył z lokalnej tratwy na spływ kajakowy, gdy do zdarzenia doszło około 500 metrów od ich punktu początkowego. Obszar ten, położony około 50–60 km od grzbietu tamy, znany jest ze swojego piękna, ale także z potencjalnych niebezpieczeństw.

Na miejsce akcji ratunkowej, w najgłębszej części zbiornika, sięgającej do 50 metrów, wysłano czterech płetwonurków z Urzędu Miejskiego Cheow Lan. Zespół ratunkowy stwierdził, że napotyka trudności ze względu na słabą widoczność w chłodnych, mętnych wodach, co stanowi poważne wyzwanie dla ich wysiłków poszukiwawczych.

Pojawiły się także wątpliwości dotyczące przestrzegania przepisów bezpieczeństwa w parkach. Shanghaman i jego przyjaciel nie zgłosili się władzom przed rozpoczęciem podróży, co jest niezbędną procedurą, której muszą przestrzegać wszyscy odwiedzający, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Ze zgłoszenia wynika również, że w chwili wypadku obaj mężczyźni nie mieli na sobie kamizelek ratunkowych.

W trakcie poszukiwań władze parku i władze lokalne wzywają odwiedzających do ścisłego przestrzegania wszystkich wytycznych i przepisów dotyczących bezpieczeństwa, podkreślając znaczenie zgłaszania się władzom parku przed przystąpieniem do zajęć wodnych oraz używania kamizelek ratunkowych, aby zapobiec podobnym zdarzeniom.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.