Rumun aresztowany w Patongu za rzekome świadczenie usług turystycznych

Patong –

Rumun został aresztowany w Patongu po tym, jak przyłapano go na sprzedaży pakietów wycieczek.

Policja w Patong powiedziała Phuket Express, że we wtorek (5 marcath) aresztowali MR. ION, 28 lat, obywatel Rumunii na parkingu nieujawnionego hotelu przy Phra Baramee Road w Patong.

Do aresztowania doszło po tym, jak policja otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonych obywateli, że cudzoziemiec sprzedaje w hotelu pakiety wycieczek. Policja ustaliła, że ​​Rumun polecał turystom zagranicznym pakiety wycieczek. Rzekomo widziano także turystów kupujących pakiet wycieczek i płacących Rumunom.

Rumun został zabrany na komisariat policji w Patong, gdzie usłyszał zarzuty pracy bez pozwolenia i nielegalnego prowadzenia firmy turystycznej.

Phuket Express zauważa, że ​​obcokrajowcy pełniący funkcję przewodników nie mają możliwości uzyskania pozwoleń na pracę ani wiz.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.