Królowa Lee Yewon KLPGA króluje w Mistrzostwach Kobiet Blue Canyon

KOMUNIKAT PRASOWY:

Lee Yewon udowodniła, dlaczego objęła tron ​​KLPGA w zeszłym roku, pokonując Choi Minkyung jednym uderzeniem i zapewniając sobie zwycięstwo podczas inauguracyjnych Mistrzostw Blue Canyon Ladies Championship z wpisowym 650,000 XNUMX dolarów, które odbyły się w niedzielę w Blue Canyon Country Club w Phuket.

Pozostając opanowanym i opanowanym pomimo nieustającego upału na wyspie, 35. drużyna świata przekartowała sześć birdie przeciwko dwóm bogeyom i zakończyła z wynikiem 68, kończąc w sumie z dziewięcioma poniżej par 207 na układzie par 72 i 6,491 jardach.

To zwycięstwo było dla Yewon czwartym trofeum w KLPGA Tour i dodało jej do trzech zwycięstw z poprzedniego sezonu, które zapewniły jej pierwsze miejsce w Orderu Zasługi KLPGA na rok 1.

„Jestem szczęśliwy, że udało mi się zdobyć ten tytuł, choć czuję, że jest jeszcze wiele do zrobienia” – powiedział najwyżej sklasyfikowany zawodnik KLPGA Tour. „Tory wodne są dość wąskie, więc moją strategią było konsekwentne ich odnajdywanie i utrzymywanie piłki w grze”.

Po błędnym rzucie z tee na 14. dołku Yewon przyznała się do chwilowej utraty pewności siebie, ale dwa kluczowe birdie na 15. i 18. dołku przywróciły ją do gry.

„Od tego momentu czułem się bardziej swobodnie, chociaż nie spodziewałem się od razu zwycięstwa. To naprawdę zaszczyt triumfować tutaj, w Tajlandii. Zawsze chciałem odwiedzić Phuket, ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że będzie tak gorąco” – powiedział Yewon, którego ulubionym tajskim daniem jest Pad Thai (tajski makaron opalany).

Yewon wróci do Korei Południowej z torebką zwycięzcy o wartości 117,000 XNUMX dolarów i planuje obronę tytułu w przyszłym roku.

Minkyung, zajmująca 59. miejsce w rankingu KLPGA, miała okazję zrównać się z Yewonem na ostatnim dołku, ale jej birdie z wysokości 30 stóp nie trafiła w cel. Zajęła drugie miejsce z wynikiem 71 i łącznie ośmiu poniżej par 208, zajmując jako wicemistrzostwo 71,500 XNUMX dolarów.

Lee Jeyeong, która zajęła 34. miejsce w turnieju, zapewniła sobie trzecie miejsce po rundzie 68, co dało jej w sumie sześć wyników poniżej par 210, co plasuje ją samą na trzecim miejscu.

Lider dzisiejszego wieczoru Bang Shinsil, nękany przez trzy bogey i double bogey na 15. miejscu przeciwko zaledwie dwóm birdie, musiał zadowolić się wspólnym czwartym miejscem wraz z kilkoma innymi graczami, w tym Choi Yerim, Leejungmin, Kim Woojeong, Hwang Youmin, Park Juyounga i Parka Minjiego.

Tymczasem Park Minji otrzymał nagrodę specjalną – roczne członkostwo o wartości 200,000 65 Bt – za osiągnięcie najniższego wyniku XNUMX w drugiej rundzie.

Pomimo rozczarowującej rundy 73, Phannarai Meesom-us utrzymała status najbardziej imponującej lokalnej zawodniczki weekendu, zajmując 17. miejsce z łączną liczbą trzech punktów poniżej par 213.

„Jestem w miarę zadowolony ze swojego występu w tym tygodniu, ukończyłem turniej trzy razy poniżej normy, chociaż wiem, że mógłbym spisać się lepiej, gdybym nie zawiódł na kilku ostatnich dołkach” – powiedział 19-letni zawodnik z Chonburi.

„Jednak gra z graczami z Korei Południowej była cennym doświadczeniem, które pouczyło. Wykazują niezwykłą odporność psychiczną i potrafią szybko odzyskać siły po błędach” – dodał Phannarai, który w tym roku skupi się przede wszystkim na turniejach na Tajwanie i w Chinach.

Mistrzostwa Kobiet Blue Canyon są dumnie sponsorowane przez cenione marki, takie jak Siang Pure, Peppermint Field, Chang Natural Mineral Water, ANew Golf, SParms i Hatari.

Blue Canyon Country Club i KLPGA podpisały trzyletnią umowę na organizację tego turnieju w latach 2024–2026.

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.