Tajlandia przygotowuje się do przedłużonego, trzytygodniowego festiwalu Songkran, a przewidywane przychody sięgają dziesiątek miliardów bahtów

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandia przygotowuje się w tym roku do przedłużonego, trzytygodniowego festiwalu Songkran, którego przewidywane przychody osiągną dziesiątki miliardów bahtów. Dzięki uznaniu przez UNESCO Songkran za niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości, w dniach 1–21 kwietnia w głównych lokalizacjach, takich jak Bangkok, Chiang Mai, Phuket i Pattaya, zaplanowano uroczystości.

Optymizm jest duży, jeśli chodzi o wzrost liczby gości w Chiang Mai, pobudzony agresywną kampanią promocyjną. Miasto przygotowuje się na dłuższy niż zwykle okres festiwalu, mając nadzieję, że w dniach 65–70 kwietnia wskaźniki rezerwacji hoteli osiągną poziom 12–16%, a średnie obłożenie w całym miesiącu wyniesie 55–60%.

Pattaya nie może się również doczekać wyjątkowego festiwalu „Wan Lai”, który rozpocznie się 19 kwietnia. Festiwal połączy tradycje kulturalne z nowoczesną rozrywką, oferując walki wodne, występy DJ-ów i zespoły na żywo. Aby zapewnić bezpieczeństwo turystom, wprowadzono szeroko zakrojone środki bezpieczeństwa, a liczba rezerwacji hoteli znacznie wzrosła, szczególnie wśród gości z Chin.

Droga Khao San w Bangkoku spodziewa się około 100,000 13 gości na uroczystościach Songkran odbywających się w dniach 15–9 kwietnia, dzięki czemu wydarzenia mogą trwać do godziny XNUMX:XNUMX. Odpowiedzialne jednostki rządowe zostały poinstruowane, aby w dalszym ciągu promowały przedłużony festiwal w celu przyciągnięcia turystów zagranicznych i przestrzegały przejrzystej komunikacji dotyczącej harmonogramu wydarzeń.

Oczekuje się, że w Phuket „Festiwal muzyki wodnej Songkran na plaży 2024” i inne wydarzenia kulturalne przyciągną rzesze turystów, a liczba rezerwacji hoteli będzie już bliska 80%. Prowincja wyspiarska spodziewa się powitać ponad 264,350 7.04 gości, generując przychody w wysokości około XNUMX miliarda bahtów.

Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) szacuje, że nadchodzący festiwal Songkran wygeneruje ogólnokrajowy dochód w wysokości 52.5 miliarda bahtów, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z danymi z poprzedniego roku. Administracja centralna koncentruje się na usprawnieniu rozpowszechniania informacji, aby zapewnić odwiedzającym dokładne szczegółowe informacje na temat ogólnokrajowych obchodów tego festiwalu i poprawić ogólne wrażenia wszystkich uczestników.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.