Thai Hotels Association raportuje wysokie wskaźniki rezerwacji w hotelu Songkran i przewiduje wyzwania związane z turystyką w obliczu konfliktu na Bliskim Wschodzie

Krajowy-

20 kwietnia 2024 r. Tienprasit Chaiyapatanan, prezes Thai Hotels Association (THA), publicznie ujawnił satysfakcjonujące wskaźniki rezerwacji zakwaterowania w przypadku dużych wydarzeń w Songkran odbywających się w dniach 13–15 kwietnia, przy czym 90% hoteli jest w pełni zarezerwowanych w głównych strefach turystycznych.

Jednak przedłużenie daty obchodów Songkran do 21 kwietnia nie zostało dobrze przyjęte przez turystów i nie wpłynęło bezpośrednio na wskaźniki rezerwacji, ponieważ większość pełnych rezerwacji miała miejsce podczas zabaw wodnych odbywających się przez trzy główne dni.
Co więcej, wielu międzynarodowych turystów nie wiedziało, że w innych prowincjach lub wyznaczonych obszarach obchodzono obchody Songkran, co spowodowało zamieszanie, jak np. Wan Lai w Pattaya 19 kwietnia, według Tienprasit.

Jednak Wan Lai w Pattaya była postrzegana jako duży sukces wśród turystów krajowych i przyciągnęła setki tysięcy Tajów, jak wynika z wczesnych szacunków urzędników miasta Pattaya.
To normalne, że po zakończeniu festiwalu ceny rezerwacji noclegów spadają, a w niektórych województwach i atrakcjach turystycznych w ciągu najbliższych kilku miesięcy stopniowo rosną. Jeśli chodzi o trwający konflikt na Bliskim Wschodzie, grupy z Bliskiego Wschodu będą rzadziej wyjeżdżać za granicę, stwierdził Tienprasit.
Poza sezonem, począwszy od maja, wprowadzenie przez rząd Tajlandii środków dotyczących podróży krajowych stale stymulowałoby tajską turystykę. Należy jednak wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak drogie bilety lotnicze krajowe i upalna pogoda tego roku. Według Tienprasita w rezultacie wielu turystów może zdecydować się na podróż gdzie indziej lub być mniej skłonnymi do podróży w ogóle.
Tymczasem ogólna atmosfera turystyczna była nadal umiarkowana, ponieważ większość turystów zarezerwowała noclegi z wyprzedzeniem. Biorąc pod uwagę trwający konflikt na Bliskim Wschodzie, możliwe było, że niektóre grupy z Bliskiego Wschodu udają się do Tajlandii, aby przeczekać sytuację, podobnie jak w przypadku Rosji i Ukrainy, ponieważ wielu turystów chwaliło Tajlandię jako bezpieczny i spokojny kraj do podróżowania i życia, zauważył Tienprasit .

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.