Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: premier Tajlandii odwiedził Phuket i nie tylko

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 15 kwietnia do niedzieli 21 kwietnia 2024 r.

  1. Tajskie media społecznościowe opublikowały wirusowe wideo przedstawiające dwóch obcokrajowców kłócących się po tym, jak jeden z nich zdenerwował się po spryskaniu go pistoletem na wodę na Thaweewong Road w Patong Beach w Phuket.

Policja stwierdziła, że ​​incydent uznano za zamknięty i żaden z mężczyzn nie wniósł zarzutów prawnych ani raportów policyjnych.

2. Phuket ogłosił w sumie jedną śmierć, 49 wypadków drogowych i 48 obrażeń w ciągu siedmiu dni (11 kwietniath, 2024 r. do 17 kwietnia 2024 r.) „Kampania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego Songkran 2024”.

Jak pokazano poniżej, odnotowano jeden zgon w dystrykcie Mueang Phuket.

Nietrzeźwy rosyjski kierowca zginął na miejscu, a jego rosyjska pasażerka i jego żona odniosły obrażenia po wypadku motocyklowym w Karon w środę rano (17 kwietniath), co oznaczało pierwszą śmierć uczestników Siedmiodniowej Kampanii na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Songkran.

3. Premier Srettha Thavisin poleciła dowódcy 8. Regionu Policji Prowincjonalnej w prowincji Phuket wzmożenie wysiłków na rzecz zatrzymywania osób o złym wpływie, które stale naruszają prawo.

Premier wydał wytyczne polityczne, stwierdzając, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy doszło do licznych aresztowań w związku z przestępstwami narkotykowymi.

4. Premier Tajlandii Srettha Thavisin przeprowadziła kontrolę na miejscu, aby monitorować postęp budowy infrastruktury i zająć się problemami na obszarze prowincji Phuket.

Premier jest przekonany, że każdy jest profesjonalistą i podkreśla znaczenie agencji zapewniających bezpieczeństwo publiczne w sprawach ruchu drogowego, dbających o ludzi w zakresie prądu, wody i mostów.

5. Stwierdzono śmierć transpłciowej kobiety po tym, jak uderzyła ją fala, gdy stała na skale i robiła sobie selfie na plaży Patong.

Niezidentyfikowany przyjaciel Chananchidy powiedział policji, że robili zdjęcia selfie na skale. Chananchida została nagle uderzona przez falę, po czym została wciągnięta do morza.

Trzej tajscy turyści zostali uratowani przed utonięciem na plaży Nai Harn w Rawai.

6. 41-letni Kanadyjczyk został aresztowany w Patong na Phuket za posiadanie ecstasy i kokainy oraz pracę bez pozwolenia na pracę.

Podejrzanemu, którego nazwisko zostało utajnione, postawiono zarzuty pracy bez pozwolenia na pracę oraz posiadania nielegalnych narkotyków na własny użytek.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.