Lotnisko Don Mueang uznane za dziesięć najlepszych terminali budżetowych linii lotniczych na świecie

KOMUNIKAT PRASOWY:

Międzynarodowy port lotniczy Don Mueang został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych terminali tanich linii lotniczych na świecie, zapewniając 10. pozycję w najnowszych rankingach brytyjskiej firmy konsultingowej specjalizującej się w przeglądach linii lotniczych i lotnisk. Przeprowadzane przez firmę badanie World Airport Survey ocenia różne aspekty, w tym projekt, transport, infrastrukturę i jakość usług, szczególnie w przypadku terminali obsługujących tanich przewoźników.

Terminal 3 na lotnisku Paryż-Charles de Gaulle we Francji zajął pierwsze miejsce w tych rankingach, a Terminal 3 na międzynarodowym lotnisku Narita i Terminal 2 na międzynarodowym lotnisku Chubu Centrair w Nagoi w Japonii zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Don Mueang, obsługujący głównie loty krajowe i będące drugim lotniskiem w Bangkoku, słynie z niedawnych ulepszeń w zakresie usług pasażerskich i technologii.

Kirati Kitmanawat, dyrektor Airports of Tajlandii (AOT), który nadzoruje Don Mueang i pięć innych głównych portów lotniczych, w tym lotnisko Suvarnabhumi, zauważył, że nowe systemy, takie jak samoobsługa wspólnego użytku i samoobsługowe nadawanie bagażu w obiekcie, usprawniły odprawę. w toku, skracając czas oczekiwania i upraszczając podróż pasażerów.

Ogłoszenie to było częścią szerszego komunikatu Skytrax podczas wystawy terminali pasażerskich we Frankfurcie w Niemczech, gdzie zaprezentowano listę 100 najlepszych lotnisk świata w 2024 r. Na szczycie listy znalazło się międzynarodowe lotnisko Hamad w Katarze, a za nimi plasowały się lotniska Changi w Singapurze i lotnisko Incheon w Seulu. Port lotniczy Suvarnabhumi awansował o dziesięć miejsc w porównaniu z zeszłym rokiem i zajmuje 58. miejsce na świecie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.